Lipiec jest miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do odmawiania litanii w naszych rodzinach.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części Kasperki, Kanie i Młyny za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tychże ról.

Dziękujemy Annie i Pawłowi Spytkowskim oraz Janinie Hanusiak za ofiarę złożoną na kościół. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca, które przeznaczamy na utrzymanie naszego kościoła.

Kalendarz liturgiczny:
Jutro – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

W tym dniu do grona ministrantów zostaną włączeni trzej kandydaci. Nowym ministrantom gratulujemy wielkiej odwagi i wytrwałości i już dziś zapraszamy nowych kandydatów – chłopców, którzy chcą rozwijać swoje życie duchowe poprzez służbę liturgiczną pełnioną podczas mszy św i nabożeństw.

To również dzień imienin naszego księdza Pawła. Z okazji imienin, życzymy księdzu Solenizantowi prawdziwej, apostolskiej odwagi i pokornej zgody na Boże plany. Niech Chrystus będzie źródłem siły i radości z wykonywanej służby w Winnicy Pańskiej, a nasza Pani Tokarska, niech troszczy się o księdza i otacza swoją matczyną troską.

Jak wiemy, decyzją biskupa legnickiego, ks. Paweł został mianowany wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy. To oznacza, że rozstaje się z nami i opuszcza naszą parafię. Uroczysta msza święta pożegnalna będzie miała miejsce 15 sierpnia br. o godzinie 11.00 w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już dziś zapraszam wszystkich na eucharystię, która będzie wyrazem naszej wdzięczności za trud posługi księdza Pawła w naszej parafii.

We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych. Zbiórka obowiązkowa lektorów i ministrantów o godzinie 15.00.

Czwartek, to pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta od 16.00. Możliwość spowiedzi świętej.

Piątek – święto św. Tomasza, apostoła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00.

Pierwsza sobota miesiąca i kolejne – trzecie już – nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, które jest wynagrodzeniem składanym Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 procesja różańcowa wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, a po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, poczty sztandarowe: Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP; Panie i Panów z różańcami, feretronami i figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz wszystkich, którzy pragną wynagrodzić za grzechy, które najdotkliwiej ranią Niepokalane Serce Maryi.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką pokorą i z należytym zrozumieniem podchodzą do obowiązujących nas wszystkich obostrzeń sanitarnych. W dalszym ciągu prosimy o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła, jak również o noszenie maseczek ochronnych i nie zdejmowanie ich z twarzy w świątyni.

Rozpoczęliśmy wakacje. Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszych szkół życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Jako wierzący dbajmy o rozwój życia religijnego i pogłębienia sakramentalnego.

Od 1 lipca, tj. od środy do 31 sierpnia zmienia się porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. będą odprawiana o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki o godz. 7.00.

Intencje mszalne, które zostały rozpisane we wtorki i czwartki na mszę św. o godzinie 18.00, będą odprawione o godz. 7.00!

Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Porządek mszy św. w niedzielę: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, w duchu solidarności z potrzebującymi na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego w następną niedzielę, tj. 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej – także i w naszym – zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

Wójt Gminy Tokarnia informuje o zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych, która odbędzie się dla całej Gminy w środę 1 lipca 2020 r. Odpady elektryczne i elektroniczne należy wystawiać przy drogach powiatowych do godziny 8 rano.

Św. Paweł przypomina: „Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie”. Niech każdy dzień wakacji będzie naznaczony tą prawdą.