Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Domy Nad Kacprem i Dziołek.

Trwa Rok Jubileuszowy św. o. Pio. Z racji przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci o. Pio i 100. rocznicy otrzymania stygmatów gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Marka Sochę, kapucyna z Tenczyna. Dziękujemy za przybliżenie nam osoby i dzieła stygmatyka z Pietrelciny, za śpiew i wspólną modlitwę. Po każdej mszy św. odmówimy jeden dziesiątek różańca za dusze bliskich z naszych rodzin w czyśćcu cierpiących. W modlitwie „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec” będziemy polecać naszej drogiej Matce dusze w czyśćcu i prosić, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia. Płyty z pieśniami nagranymi przez o. Marka i ciekawe książki o św. o. Pio będziemy mogli nabyć po mszy św. przed kościołem.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Krystyna Romaniak; pewna rodzina, Maria i Władysław Kluska, rodzina Łakota; Karolina i Dariusz Zielonka; rodzice Fabiana Romaniaka z okazji chrztu, rodzina Ryszkowskich, rodzina Kołodziejczyk z Mszany Dolnej, Klementyna Filipek. Bóg zapłać.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15. W niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.
Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny w ramach nowenny miesięcy. W tej intencji w czwartek odmówimy różaniec.
Sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W sobotę 13 października odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Dziękujemy z każdy gest życzliwości i modlitwy pod adresem kapłanów oraz za modlitwy o nowe powołania.
Niedziela – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Tego dnia będziemy także obchodzić 13. Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie zbierana do puszek ofiara na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, a będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II.

14 października przypada również Dzień Nauczyciela. Trud i poświęcenie naszych Wychowawców będziemy polecać Matce i Wychowawczyni Syna Bożego w czasie nabożeństwa różańcowego. Wszystkich Pedagogów serdecznie zapraszamy, jak również dzieci, młodzież i dorosłych.

Firma OKO – LUX zaprasza mieszkańców Gminy Tokarnia na badanie zwroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego w dniu 9 października w godzinach od 11.00 do 13.00 w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Ufność” w Tokarni. Badanie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 16 rok życia.

Pan Jezus przestrzega: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II pomaga nam w pogłębianiu ufności.