Dziś w liturgii wspominamy św. Ojca Pio.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Zbigniew Proszek, Czesława Gwiżdż, Zofia Hanusiak, Janina Hanusiak oraz pewna anonimowa osoba. Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:
Środa – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy.

Czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
Piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu obchodzimy 7. rocznicę święceń biskupich abpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
Sobota – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę, tj. 29 września odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapisy u p. Anny Hanusiak do środy. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 8.30. W programie: o godz. 10.15 – konferencja; o godz. 11.00 – różaniec w intencji Ojczyzny; a o godz. 12.00 – msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Będziemy modlić się i prosić o błogosławieństwo dla Polski, aby pozostała wierna Bogu i swoim tradycjom. Przy tej okazji pragniemy wyrazić słowa podziękowania wszystkim zelatorom, którzy prowadzą swoje róże oraz członkiniom i członkom róż różańcowych, którzy odmawiają codziennie różaniec w naszej świątyni.

Informujemy, że od 1 października wieczorna msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy kandydatów na ministrantów. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.30. Próby scholi „Śnieżnej Pani” odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00.

Szkoła Muzyczna w Krzczonowie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na rok 2018 otrzymała szansę na zakup profesjonalnego fortepianu koncertowego o wartości 100.000 złotych. Głosować może każdy, kto ukończył 16 lat. Głosowanie odbywa się pod adresem: http./bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie lub korespondencyjnie na adres Urzędu. Szczegóły w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na www.bo.malopolska.pl.

Św. Jakub przypomina: „Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój!” Niech każdy z nas ma udział w błogosławieństwie pokoju.