Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Misyjny, pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Ten szczególny czas modlitwy za misje na całym świecie, przypomina nam, że każdy, kto przeżył prawdziwe nawrócenie i pragnie żyć według wskazań Ewangelii, chce również dzielić się swoją wiarą z innymi. W naszej modlitwie różańcowej pamiętajmy w tym tygodniu w sposób szczególny o misjonarkach i misjonarzach.

Dziękujemy za wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy do puszek 1518 złotych i 70 groszy wspierając tym samym program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kusiki za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Mizery.

Dziękujemy p. Dawidowi Sikorze za wyczyszczenie pieca centralnego ogrzewania, którym ogrzewamy kościół, przegląd i przygotowanie go na zimę.

Ofiarę na kościół złożyli: państwo Michalina i Stanisław Funek, p. Stanisław Gościej, oraz p. Ludwika Żądło z Bochni. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracował p. Józef Zięba z roli Gębki. W tym tygodniu – jeśli nie będzie deszczu, będzie słońce i sucho – prosimy do pracy po dwóch mężczyzn: dalsza część roli Gębki i z roli Wierdonki.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów.

W środę na nabożeństwie różańcowym i podczas Mszy św. wysłuchamy pieśni maryjnych w wykonaniu p. Wiktorii Bisztyga – sopran, solistki chóru „Organum”. Karierę artystyczną rozpoczynała w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. Jako solistka od wielu lat współpracuje z chórem „Organum”, oraz zespołem instrumentalnym „Ricercar”, uczestnicząc w wielu koncertach krajowych i zagranicznych.

W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

Będziemy wykopywać krzewy porzeczek czerwonych, białych i agrest, jeśli ktoś chciałby sobie wziąć do swojego sadu parę krzewów, to proszę o kontakt.

W kalendarzu liturgicznym przypada dzisiaj święto św. Łukasza, ewangelisty. We wtorek, Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. W środę, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W Sanktuarium św. Jana Pawła II odpust. Wszystkie parafie dekanatów: Jordanów, Mszana i Pcim, w tym również nasza parafia zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystej sumie odpustowej, którą o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. – z sanktuarium do ogrodu różańcowego – wyruszy Procesja Światła z relikwiami Jana Pawła II. W czasie procesji przedstawiciele naszej parafii będą prowadzić rozważania różańcowe. Zapisy, po każdej Mszy św. w zakrystii, lub u p. Anny Hanusiak. Bardzo prosimy o zgłoszenia chętnych osób do czytania rozważań. Dobrze gdyby rozważania czytali przedstawiciele: Grup Modlitewnych, rodziny (rodzice wraz z dziećmi), oraz młodzieży. Mamy już 2 chętne osoby.

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami jednorazowymi, oraz rocznymi, które zostaną wystawione w tygodniu na stoliku pod chórem, możemy składać w zakrystii po rannej, jak również przed różańcem i po wieczornej Mszy św.

W piątek zmarła śp. Aniela Mikołajczyk. Jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00. Modlitwa różańcowa w kościele przy trumnie Zmarłej o godz. 12.30. Wczoraj zmarł śp. Stanisław Ostój. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Różaniec przy trumnie Zmarłego o godz. 13.30.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej i dobrego tygodnia.