Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy Annie i Władysławowi Romaniak, Róży Matki Boskiej Kalwaryjskiej oraz narzeczonym za ofiary złożone na malowanie kościoła.

Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o 19.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Droga Krzyżowa bezpośrednio po mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy wszystkich, których pasją jest śpiew na próby naszego parafialnego chóru, które odbywają w każdy wtorek o godz. 19.00.

W dalszym ciągu rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Nasza Parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu organizuje tradycyjnie konkurs z nagrodami (pierwsza nagroda od organizatorów to 1000 zł) na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uprzejmie prosimy o wykonanie w rodzinach tradycyjnych, wysokich palm, z jakich znana jest nasza parafia.

Zgłoszenia palm do konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną trwają do 23 marca (piątek) do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Bartłomiej Dyrcz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W konkursie wezmą udział tylko te palmy, które zostaną zgłoszone wcześniej do konkursu! Czekamy na sponsorów pozostałych nagród.

W Niedzielę Palmową będzie miała miejsce promocja nowej książki biograficznej autorstwa Bartłomieja Dyrcza o ks. prałacie Janie Machu pt. „Urywki życia”. Część dochodu ze sprzedaży książki – na prośbę jej autora – zostanie przeznaczona na malowanie kościoła. W tym dniu w Dworze Targowskich o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja filmu autorstwa ś.p. ks. Andrzeja Baczyńskiego, kierownika Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków o Niedzieli Palmowej w Tokarni i p. Józefie Wronie. Prezentację filmu poprzedzi spotkanie z autorem rzeźby.

W naszej parafii zachował się średniowieczny obrzęd toczenia na wózku drewnianej figury Chrystusa jadącego na osiołku, autorstwa miejscowego rzeźbiarza Józefa Wrony, który został reaktywowany przez naszego proboszcza śp. księdza prałata Jana Macha dokładnie 50 lat temu i od 1968 roku nieprzerwanie uświetnia uroczystości Niedzieli Palmowej w Tokarni.

Parafia MB Śnieżnej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ogłasza z tej okazji konkurs fotograficzny na najpiękniejsze archiwalne zdjęcie osiołka. Zdjęcia można przesyłać drogą elektroniczną na emaila GOKiS oraz składać w gabinecie dyrektora. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu odpustu parafialnego.

Ogłoszenie o które nas proszono: Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Tokarni ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019. Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej przedszkola. Przyjmowanie wniosków wraz z załącznikami od 05 do 20 marca 2018r.