Dziękujemy mieszkańcom roli Bryle za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Zagrody.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, odważnego głosiciela prawdy o Bogu i o człowieku, który przypominał, że potęga Chrystusowego krzyża i zmartwychwstania jest większa od wszelkiego zła panoszącego się w świecie. Sięgnijmy dzisiaj rodzinnie do nauczania papieża i staramy się wypełniać duchowy testament, jaki nam pozostawił.

Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Misyjną rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych oraz dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym, a także dzień modlitwy za misjonarzy posługujących na całym świecie.

Dar materialny na dofinansowanie renowacji chrzcielnicy złożyła Marianna Piaszczak, a ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi złożyli narzeczeni: Joanna Hanusiak i Maciej Murzyn. Bóg zapłać.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Do tej modlitwy zaprasza nas sama Matka Najświętsza! Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina z naszej parafii wzięła udział w tym nabożeństwie.

W sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Łętowni.

W następną niedzielę, pół godziny przed każdą mszą świętą będzie okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy, aby przyjść nieco wcześniej i skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego w dniach od 1 do 8 listopada jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła, jak również wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza; odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.

Kartki na wypominki są wystawione na stoliku pod chórem. Postarajmy się w gronie rodzinnym wspólnie wypełniać kartki wypominkowe, tłumacząc przy tym więzi rodzinne, a później choćby raz od 1 do 8 listopada, przyjdźmy o godz. 17.15 na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami jednorazowymi. Uczmy dzieci modlić się za zmarłych dziadków i znajomych, aby i one kiedyś potrafiły modlić się za nas, już po naszym odejściu do domu Ojca.

Wypominki można składać przez cały tydzień w zakrystii od godz. 17.00 do 17.15 oraz po mszy św. rannej i wieczornej.

W przyszłą niedzielę – ze względu na dyżur w konfesjonale przed każdą mszą świętą oraz modlitwę wypominkową, kartki z wypominkami składamy po zakończonej mszy świętej, a nie przed mszą.

W sobotę 28. października organizujemy wyjazd do Krakowa na Misyjny Synod Dzieci. Wyjazd o godzinie 8.00. Zapisy po każdej mszy świętej w zakrystii.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.