W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej mszy św. zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów będzie ona formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Na mszy św. o godz. 9.00 do grona ministrantów zostaną dzisiaj uroczyście włączeni nasi mali kandydaci.

Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom 4. części ról: Zagrody i Dziubras Dolny. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców części 5. i zarazem ostatniej.

Jesteśmy wdzięczni Małgorzacie Dziubras za wykonane prace ogrodnicze przy kościele, Barbarze Makusek i Sylwii Makusek za wypranie i wyprasowanie kapturków ministranckich; dziękujemy poświęcony czas i troskę o nasze wspólne dobro.

Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy: mieszkańcom roli Osiedle; Kostruchy i Dziubras Górny; Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki.

Ofiary na kościół złożyli: mieszkańcy ról: Kostruchy i Dziubras Górny; Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki, oraz rodzice Jakuba Ulmańca z okazji chrztu dziecka i pewna anonimowa osoba. Bóg zapłać.

Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała: orkiestrze dętej OSP; naszym druhom-strażakom w strojach galowych; dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom noszącym feretrony, figury i różaniec; Kliszczakom w strojach regionalnych i wszystkim uczestnikom tej pięknej i barwnej uroczystości. Bóg zapłać za dekoracje i przybranie trasy procesji.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w czwartek. Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.30. W następną niedzielę
ostatnie nabożeństwo o godz. 15.00 z procesją wokół kościoła.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To patronalne święto Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim jego członkiniom i członkom, za te niezliczone godziny spędzone na czuwaniu i na modlitwie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Za podjęte dzieła, prace i za złożoną ofiarę przeznaczoną na malowanie kościoła i stacje Drogi Krzyżowej składamy, staropolskie: Bóg zapłać! Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30. To dzień imienin naszego ks. Pawła, któremu z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Śnieżnej oraz wszelkiego dobra i życzliwości ludzkiej w pracy duszpasterskiej.

Od 1 lipca do 31 sierpnia msze św. w naszym kościele będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Nie będzie mszy św. rano! Kancelaria w wakacje czynna: poniedziałek i środa po zakończonej mszy św. wieczornej, a w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

Organizujemy Pielgrzymkę do Jordanii i Ziemi Świętej. Termin: 18 -29 listopada 2019 r. Program pielgrzymki w zakrystii. W tym tygodniu zamykamy listę chętnych.

Ogłoszenie o które zostaliśmy poproszeni:
Dzisiaj o godz. 16.00 w Parku Dworskim odbędzie się Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Rytmy i Smaki”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do udziału.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzmy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.