Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról Szewcy i Kluski za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dar materialny na renowację chrzcielnicy złożyli perłowi jubilaci: Grażyna i Wiesław Filipek.

Ofiarę na kościół złożyli narzeczeni: Ewelina Jamrozik i Paweł Dziubras; nowożeńcy: Elżbieta i Jan Korzeń; członkinie Róży Różańcowej Niepokalanego Poczęcia NMP; Zofia i Władysław Radoń oraz rodzice Doroty Piętoń i Bartłomieja Gajdy z okazji chrztu.

Dzisiaj, rozpoczyna Tydzień Wychowania. Tegoroczny, 13. już Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności. Drugą dzisiejsza beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana przez żandarmerię niemiecką w czasach II wojny światowej za ukrywanie w swoim domu Żydów.

To wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone. Niech heroiczna postawa miłości wobec bliźnich, tej polskiej rodziny pobudzi nas do życia nie tyle dla własnej wygody czy chęci posiadania, ale do życia będącego darem siebie dla innych.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.
Z tej racji, w dniu dzisiejszym zapraszamy nasze tokarskie rodziny na godz. 17.00 na Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze – Kalwarii Tokarskiej. Przewodnikiem duchowem na tej drodze będzie rodzina Ulmów – Samarytan z Markowej. Rozpoczęcie nabożeństwa przy 1. stacji.

W czwartek 14. września o godz. 21.00 będzie msza św. pod krzyżem w Krzeczowie. Zachęcamy rodziny z dziećmi i młodzieżą do wzięcia udziału. Zapisy po mszach św. w zakrystii.

Przed nami uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W ramach Triduum: w piątek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 razem z rodzicami. Po mszy św. spotkanie w kościele.; w sobotę na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas 4, 5 i 6 razem z rodzicami. Po mszy św. spotkanie w kościele.
W niedzielę na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. W poniedziałek, tj. 18 września na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas 3. przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy św. spotkanie w kościele.

Z inicjatywy Dekanalnego Duszpasterza Dzieci i Młodzieży organizowany jest w najbliższą sobotę, tj. 16 września dla młodzieży (starszych ministrantów i lektorów) wyjazd do Wadowic i Energylandii w Zatorze. Informacje i zapisy po mszach św. w zakrystii.

W niedzielę 17 września br., po raz trzydziesty pierwszy wierni naszej archidiecezji udadzą się do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej wypraszać potrzebne łaski dla swoich małżeństw i rodzin.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jana Pawła II: „Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie”, które są także przewodnią myślą peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji w roku 2024.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew.

Liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.

Przypominamy, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla małżeństw, której celem jest pomoc małżonkom w drodze do świętości.

Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych do kontaktu z ks. proboszczem w sprawie możliwości otrzymania dofinansowania do rehabilitacji dziecka w domu czy do wyjazdów dzieci na turnusy rehabilitacyjne z opiekunem.

Spotkanie dla kobiet „Na poziomie serca” odbędzie się jutro w Ośrodku św. Ojca Pio w Skomielnej Czarnej. W tym miesiącu konferencję wygłosi będzie Beata Mądra, autorka warsztatów dla kobiet, wiceprezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Filipa Neri, autorka poradników dla młodzieży. Matka siedmiorga dzieci. Spotkanie rozpocznie msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym, po niej konferencja i spotkanie przy kawie.

Promując trzeźwy styl życia, Wójt Gminy Tokarnia przypomina, że w budynku Urzędu Gminy działa Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która oferuje pomoc osobom oraz rodzinom mającym problem z alkoholem. Szczegóły w Urzędzie Gminy.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.