Dziękujemy mieszkańcom ról: Perły i Pawlaki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Szewcy.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Mai Hanusiak, Adama Pajki, Gabrieli Durek i Igi Kluski przy okazji chrztu dzieci; narzeczeni: Urszula Majerek i Tomasz Bargiel; Stanisław Proszek i Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz chorzy, których odwiedziliśmy w ich domach: Zofia Flaga, Jadwiga Cudak, Piotr Chmielarczyk, Michał Hanusiak, Małgorzata i Wojciech Kołodziej, Ryszard Strzeboński, Stanisław Mikołajczyk, Stanisław Kiełtyka, Anna Wróbel, Stanisława Hobot, Ludwika Bierówka, Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Michalina Kostecka, Władysława Buda, Bronisława Pindel, Genowefa Bierówka, Henryk Filipek, Stefania Hobot, Marianna Pęcek, Janina Jędroszak, Wiktoria Durek, Józef Tobolak, Antonina Śliz. Bóg zapłać.

Dziękujemy kierowcom: Franciszkowi Tobolakowi i Andrzejowi Kołodziejowi za poświęcony czas i pomoc w transporcie kapłana do chorych.

Dziękujemy Katarzynie i Dariuszowi Hanusiakom za dar materialny przeznaczony na renowację żyrandoli.

W dniu dzisiejszym kończymy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które prowadził ks. prof. dr hab. Wojciech Węgrzyniak. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę i nauki rekolekcyjne. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego oraz pracy duszpasterskiej.

Jutro rozpoczną się w naszej parafialnej wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, które zakończymy we środę 6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Andrzej Ziółkowski, autor wielu książek poświęconych homiliom i katechezom dla dzieci.

Poniedziałek, wtorek, środa
godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od zerówki do 5 klasy
godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 6 klasy do 8 klasy

W najbliższą środę, przed mszą świętą wieczorną – odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia 20 kandydatów do pełnienia posługi lektora Słowa Bożego.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.30. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z 8 klasy wraz z rodzicami.

W sobotę, o godz. 10.00 obowiązkowa zbiórka lektorów i ministrantów.

Przed nami Niedziela Palmowa. Procesja z palmami o godzinie 11.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Prosimy nasze Parafianki o pomoc w udekorowaniu ołtarzy i naszej świątyni pięknymi tokarskimi palmami.

Przypominamy o konkursach: na „Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” i na najładniejsze zdjęcie wykonane w tegoroczną Niedzielę Palmową. Szczegóły obu konkursów znajdziemy na stronach internetowych KCK i naszej parafii.

W ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością”, do naszego postu i modlitwy możemy dołączyć również jałmużnę wielkopostną wspierając nasze małe chore Parafianki: IGUSIĘ i LAURKĘ.

Można nabywać Baranki na stół wielkanocny. Dziękujemy Paniom za pomoc w ich dystrybucji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W USA zmarł śp. Marcin Żarnowski, siostrzeniec ks. Bolesława Zadory. Niebawem podamy termin pogrzebu. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.