Dzisiaj w sanktuarium św. Jana Pawła II beatyfikacja czcigodnej służebnicy Bożej Klary Ludwiki Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego (sióstr sercanek).

Dzisiaj także uroczystość uczczenia 71. rocznicy walk partyzanckich w masywie Kotonia na Zawadce. Przy pomniku poległych partyzantów i mieszkańców Zawadki zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 14.00.

Ze względu na deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne jesteśmy zmuszeni odwołać m.in. ze względów bezpieczeństwa planowaną na dzisiejsze popołudnie Drogę Krzyżową na Kalwarii Tokarskiej. Nowy, planowany termin: 4 października, czyli pierwsza niedziela października.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Kostruchy za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-ej części roli Madonie, którą podzieliliśmy na dwie części.

Dziękujemy rodzicom Wojciecha Korabika za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu dziecka, ks. Bolesławowi Zadorze za ofiarę na kościół, oraz p. Michalinie Funek za ufundowanie nowych paten do Komunii Świętej w ramach podziękowania MB Śnieżnej za szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali: z roli Szewcy: Zofia Kluska, Tadeusz Funek; z roli Kluski: Janina Hanusiak, Teresa Łopata, Andrzej Grzywacz; z roli Dziubras Dolny: Waldemar Kołodziejczyk, Jan Wróbel; z roli Bryle: Tadeusz Jątyka, Ewa Kawończyk, Roman Borowy, Szczepan Ostój, Roman Romaniak, Mieczysław Ziemba, Edward Bierówka, Stanisław Jochymik, Wiesław Kobiałka, Bronisław Spyrka, Stanisław Gwiżdż; z roli Zagrody: Stanisław Romaniak, Zbigniew Romaniak; z roli Bierówki: Michał Słonina, Grzegorz Zembol, Stanisław Bierówka, Jan Słonina.

W tym tygodniu, w zależności od pogody, zapraszamy do pracy – od środy – po czterech mężczyzn: dalsza część roli Dziubras Dolny, oraz z roli Bierówki.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów. W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00 a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W katedrze na Wawelu uroczystość. Św. Wacław jest patronem katedry. W tym dniu przypada także rocznica święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa.

We wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

We środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła.

W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła. Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Eucharystii o godzinie 6.30. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30. Po różańcu udzielimy Komunii św. dzieciom i młodzieży uczestniczącym w nabożeństwie. Każdy, kto pobożnie odmówi różaniec – w kościele, czy w rodzinie – może dostąpić odpustu zupełnego. Warunkiem jest, aby z modlitwą ustną połączyć rozważanie danej tajemnicy. W niedzielę różaniec godzinie o 15.00.

W piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów i pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 6.30.

Również w pierwszą sobotę, odbędzie się VI pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik. Zapisy na pielgrzymkę chętnych z naszej parafii u p. Anny Hanusiak do 1 października. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła 3 października o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce zelatorów i członków Żywego Różańca, a także wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa.

Październik, od 1978 roku już zawsze będzie się nam – Polakom – kojarzył z Janem Pawłem II, papieżem i człowiekiem wielkiej modlitwy różańcowej.

W tym roku, 11 października będziemy obchodzić w kościele w Polsce XV Dzień Papieski. Dnia 16 października przypadnie kolejna rocznica jego wyboru na Stolicę św. Piotra, a zaraz po niej, 22 października – w dniu rocznicy inauguracji pontyfikatu – w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II.

Nieco wcześniej, bo już od 2 (piątek) do 4 (niedziela) października nasi parafianie będą mogli zobaczyć pamiątki po Papieżu Polaku Świętym Janie Pawle II. Wszystko za sprawą niecodziennego mobilnego muzeum, które odwiedzi naszą miejscowość.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Usytuowane w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m².

Pamiątki, jakie będzie można zobaczyć w czasie zwiedzania Mobilnego Muzeum zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II już od trzech lat przemierza Polskę, oraz inne części Europy.

Do tej pory odwiedziło ponad 100 miast i miejscowości, oraz większe sanktuaria Europy, m.in.: Loreto, Santiago de Compostela, Lisieux, Fatimę i Wiedeń… Teraz czas na sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni.

W najbliższą niedzielę przed kościołem młodzież z naszej Grupy Młodzieżowej będzie zbierać do puszek ofiary na powstające Sanktuarium św. Jana Pawła II – żywy pomnik wdzieczności –  upamiętniający dziedzictwo Papieża-Polaka.

W piatek odprawiliśmy pogrzeb śp. Stanisława Hobota. Polećmy w modlitwie naszego Brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie….

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej.