Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożony dar materialny. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Domy pod Lasem i Przysop.

Dzisiaj, na mszy św. o godz. o godz. 11.00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych członków Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Natomiast o godz. 17.00 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Razem z dziećmi będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, a także prosić, aby ze spotkania z Chrystusem obecnym w Komunii Świętej czerpały siły do realizowania przykazania miłości Boga i bliźniego.

Wiernych, bezpośrednio niezwiązanych z uroczystością zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 15.30.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po mszy św. wieczornej. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Renowację ołtarza głównego wsparła rodzina Żyłów. Bóg zapłać. Dzisiejsza składka, z racji 3. niedzieli miesiąca przenaczona na utrzymanie naszej parafii.

Ukończyliśmy renowację głównego ołtarza. Poświęcenie polichromii naszej świątyni, nowych stacji Drogi Krzyżowej oraz odrestaurowanego ołtarza dokona abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski w dniu odpustu parafialnego tj. 5 sierpnia br. Przy tej okazji pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim hojnym Parafianom za stałą troskę o piękno naszej tokarskiej świątyni.

W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

W środę także obchodzimy Dzień Ojca. Na mszy świętej nowennowej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

Kalendarz liturgiczny:
Czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek, o godzinie 16.30 msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, a w piątek, o godzinie 8.00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Będziemy dziękować Bogu za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły; za rzetelną naukę dzieci i młodzieży uwieńczoną dobrymi wynikami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer kwartalnika „Staś”, pisma dla najmłodszych.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.