Dziękujemy mieszkańcom 5. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Perły i Pawlaki. Prosimy, aby dodatkowo przynieść ze sobą do sprzątania m.in.: grabie i miotły, będziemy sprzątać w dalszym ciągu teren wokół kościoła.

Dziękujemy rodzicom Mai Kluski za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu.

Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w tym roku przystąpiło 35 osób. Bóg zapłać za odwagę, modlitwę i troskę o dzieci, których życie jest dzisiaj w łonie ich matek zagrożone.

W najbliższą środę, o godz. 17.15 różaniec, a po nim – przed mszą świętą wieczorną – odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które dla dorosłych poprowadzi ceniony kaznodzieja, biblista i rekolekcjonista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, wykładowca na UPJP2.

Piątek, 1 kwietnia
godz. 07.00 – msza święta z nauką ogólną. Z racji pierwszego piątku miesiąca po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, akt wynagrodzenia i litania do NSPJ
godz. 16.30 – spowiedź pierwszopiątkowa
godz. 17.15 – Droga Krzyżowa
godz. 18.00 – msza święta z nauką ogólną
godz. 19.30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami

Sobota, 2 kwietnia
godz. 07.00 – msza święta z nauką ogólną. Z racji pierwszej soboty miesiąca po mszy świętej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i litania do MB Loretańska
godz. 08.30 – spowiedź dla chorych
godz. 09.00 – msza święta z nauką dla chorych i sakramentem namaszczenia chorych

Od godz. 10.30 wyruszymy, aby odwiedzić chorych w ich domach. Zapisy chorych w zakrystii. Uprzejmie prosimy o deklarację dwóch kierowców: jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierży. Jeśli nie znajdą się chętni, to za organizację transportu kapłana z Najświętszym Sakramentem odpowiedzialni będą członkowie rodzin osób chorych.

W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

godz. 18.00 – msza święta z nauką ogólną.
godz. 19.30 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży, szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.

Niedziela, 3 kwietnia
godz. 07.00 – msza święta z nauką ogólną
godz. 09.00 – msza święta z nauką ogólną
godz. 11.00 – msza święta z nauką ogólną
godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po tym nabożeństwie msza święta z nauką ogólną.

Spowiedź w niedzielę co najmniej 15 minut przed mszą świętą.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci rozpoczniemy w poniedziałek, tj. 4 kwietnia i zakończymy we środę 6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne dla dzieci wygłosi ks. Andrzej Ziółkowski, wykładowca teologii pastoralnej i homiletyki, autor wielu książek poświęconych homiliom i katechezom dla dzieci.

Poniedziałek, 4 kwietnia
godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od zerówki do 5 klasy
godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 6 klasy do 8 klasy

Wtorek, 5 kwietnia
godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od zerówki do 5 klasy
godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 6 klasy do 8 klasy

Środa, 6 kwietnia
godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od zerówki do 5 klasy
godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 6 klasy do 8 klasy

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością”, do naszego postu i modlitwy możemy dołączyć również jałmużnę wielkopostną wspierając nasze małe chore Parafianki: IGUSIĘ i LAURKĘ.

Przed nami Niedziela Palmowa. Prosimy nasze Parafianki o wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły oraz o pomoc w udekorowaniu ołtarzy pięknymi tokarskimi palmami.

Przypominamy o konkursie na „Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zwycięzcy zostaną uhonorowani unikatowymi, malowanymi na szkle statuetkami, autorstwa Zdzisława Słoniny, cenionego twórcy ludowego. Patronat honorowy nad konkursem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Najładniejsze zdjęcie wykonane w Niedzielę Palmową, będzie można zgłosić do Konkursu Fotograficznego do 15 kwietnia. Fotografie należy wysłać w postaci pliku cyfrowego na adres skrzynki e-mailowej Kliszczackiego Centrum Kultury. Szczegóły obu konkursów znajdziemy na stronach internetowych KCK i naszej parafii.

Od dzisiejszej niedzieli można już nabywać baranki na stół wielkanocny. Dziękujemy Paniom za pomoc w ich dystrybucji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II tj. 2 kwietnia br., które rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 22.00.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ludwika Jątyki. Polećmy duszę Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Wójt Gminy Tokarnia informuje, iż od 29 do 31 marca wypłacany będzie w kasie Urzędu Gminy dodatek osłonowy dla osób, które złożyły wniosek do 31 stycznia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.