Dzisiaj 1 Niedziela Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Urbany za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 5. części tej roli.

Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii za ofiarę złożoną na kościół.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
Środa – wspomnienie św. Barbary, patronki górników i hutników.
Piątek – wspomnienie św. Mikołaja.
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 Godzina Święta. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszę świętą o godz. 09.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami. Odbędzie się wtedy poświęcenie i wręczenie medalików.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech ogłosiła Godzinę Łaski dla świata. Co roku 8 grudnia między godziną 12 a 13 można za jej pośrednictwem wypraszać szczególne łaski. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 12.00 do godz. 13.00.

W II Niedzielę Adwentu obchodzimy także z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Również i nasza parafia włączy się w modlitwę i zbiórkę ofiar w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną oraz wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Jarosława Rudego, Rektora Seminarium w Kijowie, który opowie nam o swojej pracy duszpasterskiej na Ukrainie.

Dziękujemy Janowi Burkatowi, właścicielowi Galerii Handlowej „Stara Cegielnia” z Myślenic za ufundowanie 350 szt. paczek mikołajowych. Dziękujemy także Marcie i Walentemu Hanusiakom za zakup 50 sztuk paczek dla św. Mikołaja oraz Patrykowi Hanusiakowi za pomoc w transporcie. Wyrażamy wdzięczność Zofii Janickiej za ufundowanie dwóch pluszowych maskotek przeznaczonych na nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach.

Przez cały Adwent rozprowadzamy świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przekazane na dofinansowanie placówek prowadzonych przez krakowską Caritas.

Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w naszej parafii.

W czwartek odbył się pogrzeb + Bronisława Hanusiaka, Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.