Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w roratach, które odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

W liturgii wspominamy św. Barbarę, patronkę górników i hutników. Te zawody pełne niebezpieczeństw polecajmy opiece ich Patronki i módlmy się za poszkodowanych w kopalni Rudna. Wszystkim Solenizantkom składamy najlepsze życzenia.

Dzisiejszą, drugą niedzielę Adwentu przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie.

Dziękujemy mieszkańcom roli Jurczaki za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej części roli Debenosy, która została podzielona na 3 części.

Dziękujemy Państwu Ewelinie i Rafałowi Szlachetka za dar materialny przeznaczony na nagrody dla dzieci, które systematycznie i pilnie uczestniczą w tegorocznych roratach.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kontynuują rozprowadzanie świec wigilijnych, a poświęcone  opłatki można nabywać przez okres Adwentu w zakrystii.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, patrona dobroci.

Środa – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła.

W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej świątyni: o 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu o godz. 18.00 na roratach zostaną poświęcone i wręczone dzieciom pierwszokomunijnym medaliki z wizerunkiem Niepokalnie Poczętej.

Za tydzień po mszach św. dzieci z Koła Misyjnego, które rozpoczęło swoją działalność będą rozprowadzać ozdoby świąteczne wykonane przez naszą parafiankę p. Bożenę Flaga i poświęcone sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność duszpasterską Koła Misyjnego.

Z okazji przypadającej w 2017 roku setnej rocznicy objawień w Fatimie planowana jest w dniach od 22 do 29 marca parafialna pielgrzymka do Fatimy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

W tym tygodniu na roratach zostaną odprawione kolejne intencje mszy św. w intencji śp. ks. kan. Jerzego Wyporka, proboszcza i budowniczego naszego kościoła zamówione przy okazji pogrzebu przez uczniów, nauczycieli, pracowników, oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni.

W dniu wczorajszym hala sportowa Gimnazjum w Lubniu stała się areną Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej. Nasza Parafia wystawiła drużyny młodszych i starszych ministrantów, a także lektorów. Wszyscy wykazali się wolą walki, chęcią zwycięstwa i sporymi umiejętnościami. Najwyżej uplasowali się ministranci ze Szkoły Podstawowej. Zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Piotr Ciężkowski został najlepszym piłkarzem. Gimnazjaliści zajęli trzecie miejsce, a lektorzy drugie. Za piękną grę i wspaniałe emocje dziękujemy. I oczywiście gratulujemy!

W piątek odbył się pogrzeb + Wiktorii Jędrocha. Polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu naszą zmarłą parafiankę.