W Liturgii wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i dra Kościoła. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwsze nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy w dniu dzisiejszym procesją różańcową wokół kościoła o godz. 15.00. Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.15.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy rodzicom Zuzanny Luberda za złożony z okazji chrztu św. dar materialny na kościół.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzinę Świętą połączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W pierwszy piątek zapraszamy młodzież klas VII z rodzicami na różaniec i mszę św. wieczorną, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. W pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 17.15 na ostatnie w tym roku nabożeństwo maryjne z procesją wokół kościoła. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączymy z ogólnopolską modlitwą „Różaniec u granic”. Zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej w strojach komunijnych.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Sobota – wspomnienie NMP Różańcowej.

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Zachęcamy do nabycia książki pt. „Obraz Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni”, której autorem jest ks. Sławomir Filipek, nasz Rodak.

W następną niedzielę w Krakowie „Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny – ŻYCIU TAK!” Rozpoczęcie mszą św. w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00. Potem przejście na Rynek Główny pod kościół św. Wojciecha.

Również za tydzień XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po mszach św. przed kościołem będziemy kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przekazane na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II.

Nasi Biskupi piszą: „Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei”. Niech troska o młode pokolenie wszystkich nas jednoczy.