Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Urbany za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Hoboty, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Letare.

Dziękujemy rodzicom Huberta Kani za ofiarę na kościół złożoną z okazji chrztu dziecka.

Dzisiaj uroczyste odsłonięcie pomnika Katarzyny Filipek, matki siedmiorga dzieci, zamordowanej przez Niemców za udzielenie pomocy Żydom. Uroczystości rozpocznie msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem Biskupa Jana Zająca. Po jej zakończeniu przy asyście naszej Orkiestry nastąpi przemarsz do parku dworskiego, gdzie zostanie odsłonięte popiersie Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Po uroczystości rodzina Filipków zaprasza wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek do Szkoły Podstawowej nr 1.

Katarzyna Filipek jest dla nas symbolem pomocy drugiemu człowiekowi, która potrzebna jest także w dzisiejszym świecie. Po mszy św. o godzinie 13.00 przed kościołem i w parku dworskim spotkamy wolontariuszki z OSP Tokarnia, które będą kwestować do skarbonki dla ZOSI ŻUREK na kosztowne leczenie, które da szansę na rozwój i pomoże uchronić jej zdrowie przed skutkami bezlitosnej choroby. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie wesprzeć Zosię, można to uczynić także po zakończeniu tej mszy świętej.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.

W czwartek o 19.00 próba śpiewu Grupy Muzycznej, która przygotowuje oprawę wokalną piątkowej Drogi Krzyżowej o godz. 19.30.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Łukasz Buksa, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, który z przesłaniem Ewangelii Chrystusowej dociera do młodszych i starszych różnymi drogami, także poprzez muzykę i śpiew.

„Crux stat dum volvitur orbis” – „Świat przemija, a Krzyż trwa”

Sobota, 16 marca 2024 – „W jego ramach jest nasze uzdrowienie”

godz. 08.30 – spowiedź dla chorych

godz. 09.00 – msza święta z nauką dla chorych i Sakrament Namaszczenia Chorych
Od godz. 10.30 odwiedzimy chorych w ich domach. Zapisy chorych w zakrystii
godz. 18.00 – msza święta z nauką dla małżeństw

Niedziela, 17 marca – „Przemija Postać tego świata”

godz. 07.00, 9.00, 11.00 – msza święta z nauką ogólną

Spowiedź, 20 minut przed każdą mszą świętą

O godz. 15.00 – Gorzkie Żale – „Crux stat dum volvitur orbis”
Bezpośrednio po tym nabożeństwie msza święta z nauką ogólną

Poniedziałek, 18 marca – „Mój mały rodzinny świat – relacje”
godz. 18.00 – msza święta z nauką ogólną
godz. 19.30 – nauka dla młodzieży, szczególnie młodzieży z klas 7 i 8 przygotowującej się do bierzmowania

Wtorek, 19 marca – „Droga odbudowania i umocnienia wiary – spowiedź”
godz. 18.00 – msza święta z nauką ogólną

Środa, 20 marca – „Posłani, by zaświadczyć, że Miłością jest Bóg”
godz. 18.00 – msza święta z nauką ogólną

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji Podziel się miłością mamy okazję złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Organizatorzy „Drogi Krzyżowej o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze.

Nasza Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni włącza się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po każdej mszy świętej od 16 marca do 24 marca będziemy prosili Boga „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia naszego ducha i naszych Rodaków”.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia Wielkiego Postu.