W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michała Pęcka i śp. Stanisława Hobota. Polećmy naszych Zmarłych Braci Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Dział Wyżny za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Młyny i Kudły.

Dziękujemy naszym Parafiankom i Parafianom, za przygotowanie szopki betlejemskiej i udekorowanie naszej świątyni na Święta Narodzenia Pańskiego. W części kosztów związanych z zakupem kwiatów partycypowali także mieszkańcy Działu Wyżnego. Bóg zapłać. Wyrażamy także wdzięczność Panu Leśniczemu za przekazanie choinek do kościoła przez Nadleśnictwo Myślenice.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia za ubogacenie muzyką i śpiewem liturgii mszy świętej Pasterskiej oraz Bożonarodzeniowej.

Dziękujemy Emilii i Bogdanowi Pajkom, właścicielom Galerii „Czarny Lew”, Dominikowi Leśniakowi z rodziną oraz Jolancie i Robertowi Milewskim za sfinansowanie słodkich upominków dla ponad 150. dzieci uczestniczących w roratach.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice Leny Surlas przy okazji chrztu dziecka; Stanisław Proszek oraz chorzy, których odwiedziliśmy z wizytą w ich domach: Zofia Flaga, Jadwiga Cudak, Maria Hanusiak, Piotr Chmielarczyk, Maria Ptak, Stanisław Mikołajczyk, Małgorzata i Wojciech Kołodziej, Ryszard Strzeboński, Stanisława Mikołajczyk, Anna Wróbel, Stanisława Hobot, Stanisław Kiełtyka, Rozalia Kluska, Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Michalina Kostecka, Władysława Buda, Bronisława Pindel, Genowefa Bierówka, Józef Bierówka, Henryk Filipek, Stefania Hobot, Janina Kubowicz, Maria Pęcek, Katarzyna Hanusiak, Zofia Proszek, Wiktoria Durek, Janina Jędroszak i Antonina Śliz. Dziękujemy także kierowcom: Marianowi Ptakowi i Stanisławowi Bierówce za poświęcony bezinteresownie czas i okazaną pomoc.

Dzisiaj Uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na „świętopietrze”.

Jutro, przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie święcimy owies; czytamy list Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz kwestujemy do puszek przed kościołem na tę naszą katolicką uczelnię. Poświęcenie owsa.

We wtorek – święto Jana apostoła i ewangelisty. W piątek – święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W najbliższą sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”.

Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych Parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicze pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

W niedzielę, 1 stycznia, rozpoczynamy Nowy Rok wołaniem o pokój, zgodę i jedność na świecie, w naszej Ojczyźnie a zwłaszcza na Ukrainie i w naszej podzielonej Ojczyźnie. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o: 7:00, 9:00, 11:00 i 15:30.

Od środy, tj. 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie, zwaną tradycyjnie kolędą. Uprzejmie prosimy o życzliwe przyjęcie i cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Podczas odwiedzin mamy okazję, aby zapytać kapłana o różne sprawy, zarówno dotyczące naszej wiary; jak i związane z działalnością duszpasterską i gospodarczą naszej parafii.

Porządek kolędy:
28 grudnia 2022 (środa) – Wierdonki
29 grudnia 2022 (czwartek) – Zagrody, Dziubras Dolny
30 grudnia 2022 (piątek) – Gębki
31 grudnia 2022 (sobota) – Kostruchy
02 stycznia 2023 (poniedziałek) – Dziubras Górny

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Zacnym Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.