Dziękujemy mieszkańcom pierwszej części roli Durki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła, udekorowanie ołtarza kwiatami i przygotowanie świątyni na bierzmowanie prosimy młodzież przygotowującą się do tego Sakramentu.

Dzisiaj obchodzimy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Chodź i zobacz!” (J 1,46). W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, wszyscy wzywani jesteśmy do odpowiedzialnego korzystania z mediów.

Z uwagi na złą pogodę oraz niesprzyjające warunki na trasie jesteśmy zmuszeni przełożyć planowaną na dzisiaj naszą tradycyjną Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze na pierwszą niedzielę października.

W tym roku tę Drogę Krzyżową przejdziemy wspólnie z Prymasem Tysiąclecia. Będziemy odwoływać się do jego słów, które są dla nas źródłem refleksji i rachunku sumienia oraz zachętą, abyśmy jeszcze bardziej pokochali Kościół i Ojczyznę. Tej miłości uczył nas przez całe swoje życie bł. Stefan kard. Wyszyński.

Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Więcierży oraz rodzicom Michała Kukiełki za ofiarę na kościół. Bóg zapłać pewnej osobie z roli Kostruchy za podarowanie kilku worków ziemniaków na plebanię.

W sobotę, tj. 25 września odbędzie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapisy chętnych na pielgrzymkę do środy włącznie w zakrystii.

W tym dniu na mszy świętej o godz. 18.00 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Prosimy o pozostawienie tej mszy świętej wieczornej w sobotę do dyspozycji młodzieży, świadków oraz ich rodziców i najbliższych. Kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszamy w najbliższy czwartek na mszę świętą o godz. 18.00. Natomiast w piątek na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów ze świadkami. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin.

W następną niedzielę w naszej wspólnocie gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można będzie je będzie nabyć po każdej mszy świętej. Przypomnijmy w tym miejscu słowa papieża Franciszka: Pozwólmy, by Ewangelia inspirowała nas każdego dnia, a odkryjemy, że Bóg jest blisko nas, że rozświetla nasze ciemności, że z miłością prowadzi nasze życie na głębię. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

Za tydzień, w niedzielę zgodnie w uchwałą Episkopatu Polski odbędzie się, jak co roku badanie niedzielnych praktyk religijnych.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
Czwartek – wspomnienie św. o. Pio.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Staś”, miesięcznik dla najmłodszych.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.