Dzisiejsza składka z racji 3 niedzieli miesiąca tradycyjnie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła Dziękujemy za ofiarność, zapewniając o naszej stałej modlitwie.

W przededniu święta św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli.

Jesteśmy wdzięczni: Stanisławowi Pindlowi, Stanisławowi Nawarze, Małgorzacie Dziubras, Zofii Korabik, Sylwii Mirowskiej, Renacie Lis za wykonane prace ogrodnicze przy kościele.

Ofiarę na kościół złożyli: Klementyna Filipek; Franciszek Woźniak oraz pewna anonimowa rodzina. Bóg zapłać.

Nasza jednostka OSP Tokarnia świętuje w tym roku jubileusz 70. lecia powstania. Nasi dzielni strażacy walczą z pożarami i pomagają ofiarom wypadków drogowych. Oprócz tego wykonują też inne działania, które w wymiarze publicznym pozostają związane z szeroko pojętą ochroną i profilaktyką społeczną.

Z okazji jubileuszu zostały wydane limitowane cegiełki wsparcia OSP Tokarnia w nominałach: 50 zł, 100 zł, 200 zł i 500 zł. Nabywając cegiełkę, każdy z nas może mieć swój osobisty udział w rozwoju naszej jednostki. Po mszy św. przed kościołem będzie można nabyć specjalnie przygotowane cegiełki.

Zbiórka ministrantów i lektorów przed uroczystościami odpustowymi w najbliższą sobotę o godzinie 10.00. Będziemy wyznaczali funkcje i zadania, by zadbać o piękno liturgicznej celebracji sumy odpustowej z udziałem biskupa Jana Zająca. Prosimy rodziców o zachęcenie chłopców, by w ten wyjątkowy dzień podjęli służbę przy ołtarzu z miłości do Boga oraz jego i naszej Matki.

W następną niedzielę będą rozprowadzane losy na loterię fantową. Nagrodą główną jest motor CROSS XB 38 o pojemności 125 cm3 . Wśród nagród do wygrania m. in.: bilety do Term w Bukowinie, Szaflarach, Chochołowie, do Parku Wodnego w Krakowie oraz myjka ciśnieniowa. Wśród obrazów i rzeźb wystawionych na licytację będzie licytowana także oryginalna kurtka rajdowa ofiarowana przez Rafała Sonika, zwycięzcę Rajdu Dakar (na quadzie), który objął nasz festyn parafialny swoim patronatem.

Dziękujemy Emilii i Bogdanowi Pajka, Renacie Lis oraz Jolancie i Robertowi Milewskim za wsparcie organizacji parafialnego pikniku rodzinnego.

Ze względu, iż w tym roku gospodarzem Dożynek Gminnych (11 sierpnia ) jest Tokarnia nie planujemy Dożynek Parafialnych.

Niech każdy dzień wakacji przynosi nam zarówno ubogacenie ducha, jak i umocnienie ciała. Błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.