Dzisiejsze święto to również święto Epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostaną również dekoracje świąteczne.

Nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zapraszają nas dzisiaj na Uroczystość: „Dzień Patrona – Dniem Rodzinnego kolędowania”. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. W programie występy uczniów połączone z loterią fantową.

W czwartek XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. W piatek – z racji 3. piątku miesiąca – Godziny Miłosierdzia. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 17.00. O godzinie 17.00 Msza św. z ucałowniem relikwii św. Apostołów Bożego Miłosierdzia. Na celebrację liturgiczną o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i jej rodziców. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w sobotę prosimy mieszkańców 2-ej części tej roli, którą podzieliliśmy na 4 części.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy roli Wierdonki: Tomasz Dyrcz z rodziną; Medard Kamiński z rodziną; Adam Brzezicki z rodziną; Stanisław Halek z rodziną; Janusz Makuch z rodziną; Jerzy Stachura z rodziną; rodzina Pęcek; Józef Wróbel z rodziną; Barbara i Grzegorz Kiełtyka z dziećmi; Maria Wróbel; Stanisław Leśniak z rodziną; Ludwika i Maria Piaszczak; Małgorzata Kosek z rodziną; Zbigniew Zembol z rodziną; Franciszek Proszek z rodziną; Stanisław Muniak z rodziną; Stanisław Gierat z rodziną; Anna i Jan Barglik; Tadeusz Hobot z rodziną; Ludwik Hobot; Mieczysław Zadora z rodziną; Antoni Mizera z rodziną; rodzina Spytkowskich; rodzina Kiełtyków; Andrzej Kowalcze z rodziną; rodzina Korbel.

Z ról Dziubras Górny i Kostruchy: Michalina i Zbigniew Klimas; Józef Wróbel z rodziną; pewna rodzina; Jan Kiełtyka z rodziną; Stanisław Molus z żoną; Stanisław Hobot z rodziną; Piotr Hobot z rodziną; Marta i Stanisław Kiełtyka; Aniela Polaniak, Anna i Marcin Klaja; rodzina Trybałów; Piotr Mikołajczyk z rodziną; Franciszek Wróbel z rodziną; Franciszek Korabik; Antoni Wróbel z rodziną; Justyna i Józef Pęcek, rodzina Kołodziejów; Michalina i Wiesław Kosek; rodzina Wicher; Stanisława i Kazimierz Wróbel z rodziną; Janusz Dziubras z rodziną; Józef Kiełtyka z rodziną; Anna i Piotr Kiełtyka, Michalina i Józef Kiełtyka; Piotr Lenartek z rodziną; rodzina Makusków, rodzina Pęcków; Czesława Kosek; rodzina Ślęczków; Walenty Pęcek z rodziną; pewna rodzina; Michał Pęcek; Józef Kania z rodziną; Czesław Kania z rodziną; Mieczysław Wróbel z rodziną; Ludwik Lenartek z rodziną; Ewa i Jan Lenartek; Marek Lenartek; Dariusz Pęcek z rodziną; Janina i Tadeusz Kluska; rodzina Klusków, rodzina Hobotów; Józef i Teresa Wnęk.

Z roli: Osiedle Górne: Edyta i Tadeusz Funek; Michalina i Stanisław Funek; rodziną Jątyków; rodzina Surlasów; Katarzyna i Dariusz Hanusiak z rodziną; Józefa i Władysław Radoń; rodzina Cudak; rodzina Fiedor; Krystyna i Edward Słonina; rodzina Żądło; Stanisław Gawlak; rodzina Mizerów; Mariola i Sylwester Jamrozik; Anna i Piotr Mirek; Józefa i Metody Dragosz; Tadeusz Zduń z rodziną; rodzina Stręk; Zofia Flaga; rodzina Ralskich; rodzina Radoń; rodzina Grubarek; Maria i Grzegorz Hanusiak; rodzina Leśniak; rodzina Nawara; rodzina Proszków; od pewnej rodziny; rodzina Cudak.

Z ról: Zagrody i Dziubras Dolny: Adam Gierat z rodziną; Stanisław Romaniak z rodziną; Ewa i Bogusław Kawończyk; Mieczysław Zięba z rodziną; rodzina Spórna i Wróbel; Tadeusz Jątyka z rodziną; Andrzej Stoch z rodziną; Tadeusz Zięba z rodziną; Ewa i Paweł Zięba; Jan Suder z żoną; Stanisław Gwiżdż z żoną; Stanisław Wróbel z rodziną; Jan Wójcik; Jan Wróbel z rodziną; rodzina Kołodziejczyk i Filipek; Danuta Hobot; rodzina Pindel; Joanna i Roman Hołda; Zofia i Antoni Hołda; Agata i Dariusz Bzowscy; Marta i Piotr Czopek; Elżbieta i Zbigniew Kubowicz; Maria Papież; Maria Pęcek; Dorota i Tadeusz Romaniak; Zofia Szewc; Barbara i Marek Pęcek; Stanisław Miernik; rodzina Miernik; Kazimiera i Jan Kamińscy.

Z ról: Blychy i Osiedle Dolne: Stanisław Pasiowiec z rodziną; rodzina Dereweckich; rodzina Makusków; rodzina Hanusiaków; rodzina Gwiżdż; Piotr Hanusiak z rodziną; Janusz Kowalik z rodziną; Mariusz Majchrowicz z rodziną; Zdzisław i Elżbieta Krupa; Andrzej Kiełtyka z rodziną; Antoni Jankowski; Jan Jarząbek z rodziną; Krzysztof Siciarz; rodzina Klakla; rodzina Czech; rodzina Ostój; rodzina Jaroszewskich; Grzegorz Radoń z rodziną; Bożena Smolak; Anna Paździor z rodziną; Krystyna Romaniak.

Przypominamy, że z racji kolędy Msze św. w naszym kościele odprawiamy rano i wieczorem we środy, piątki i soboty. W pozostałe dni tygodnia tylko o godzinie 6.30.

Harmonogram kolędy:

11 stycznia (poniedziałek) – od godziny 8.00: role Bierówki, Bryle

12 stycznia (wtorek) – od godziny 8.00: role Durki, Kiełtyki, Bugaje

13 stycznia (środa) – od godziny 8.00: role Gwiżdże i Hoboty

14 stycznia (czwartek) – od godziny 8.00: rola Knapy

15 stycznia (piątek) – od godziny 8.00: role Polana, Zamki i Hanuski

16 stycznia (sobota) – od godziny 8.00: role Jurczaki, Debenosy, Kasperki i Kanie

18 stycznia (poniedziałek) – od godziny 8.00: role Kluski i Szewcy

Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.