Dziękujemy mieszkańcom ról: Kusiki i Mizery za posprzątanie świątyni oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Pawlaki. Kwiaty na niedzielę zostały zamówione i ofiarowane przez narzeczonych, którzy będą w sobotę zawierać sakrament małżeństwa.

Dziękujemy mieszkańcom roli Knapy oraz pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na ołtarz i ambonkę do naszej świątyni. Dziękujemy p. Elżbiecie i Krzysztofowi Mikołajczyk; p. Jolancie i Dawidowi Sikora; narzeczonym: Łukaszowi Ziębie i Annie Hanak za ofiarę na kościół.

Wyjazd młodzież na parafialną kolonię w Tatry z ks. Krzysztofem w jutro o godzinie 9.00.

22 sierpnia (wtorek) nasza parafia została zaproszona przez Kustosza do nawiedzenia Sanktuarium papieskiego w ramach Archidiecezjalnego nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Zapisy u p. Anny Hanusiak do jutra. Wyjazd we wtorek o godz. 15.30 z parkingu.

26 sierpnia (sobota) w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. W naszym kościele msze św. – z racji uroczystości maryjnej – o godz. 6.30, 18.00 i 19.30.

W dalszym ciągu do nabycia jest książka, pt. „Z potrzeby ludzkich serc”, która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii oraz kubek z wizerunkiem starego i nowego kościółka, pamiątka 35. lecia naszej parafii.

Bezpłatne komputerowe badanie oczu w Ośrodku Zdrowia odbędzie się 28 sierpnia w godzinach o 11.00 do 12.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zmarł + Czesław Rapacz. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godzinie 13.00. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Św. Paweł przypomina: „Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne”. Niech pokora dnia codziennego będzie naszym umocnieniem przy miłosiernym Bogu.