W dzisiejszą niedzielę po raz 20. obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po mszach świętych przed kościołem dobrowolna kwesta do puszek na stypendia przeznaczone dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę od całej roli. Dziękujemy nowożeńcom za udekorowanie ołtarza kwiatami. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Bryle i Zagrody, które podzieliliśmy na 2. części.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych, którzy w sposób bezpieczny pragną uczestniczyć w eucharystii oraz, aby dostosować się do obowiązujących restrykcji i zmniejszyć o połowę ilość wiernych uczestniczących na mszy świętej w świątyni, dodaliśmy w niedzielę dwie dodatkowe msze święte: o godzinie 13.00 oraz 17.00. Nowy porządek mszy świętych obowiązywać będzie aż do odwołania! Nie ma zatem powodu, aby dyspensować się od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej eucharystii. Pamiętajmy tylko o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do wytycznych służb epidemiologicznych (dezynfekcja rąk, maseczki, dystans).

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00.

Na renowację ołtarza ofiarę złożyli: Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP; rodzina Kołodziejczyków i Filipków; pewna rodzina z roli Blychy; Maria i Henryk Filipek oraz pewna rodzina. Wszystkim darczyńcom składamy podziękowania za troskę o piękno naszej świątyni.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O godzinie 16.30 zbiórka kandydatów na ministrantów. W tym dniu rozpoczniemy w naszej świątyni Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w obronie życia, którą będzimy odmawiać po zakończeniu różańca.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Z racji wprowadzenia czerwonej strefy i obostrzeń sanitarnych nie planujemy w tym roku spotkania z nauczycielami na plebanii.

Czwartek – wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Z racji Godzin Miłosierdzia, o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy. Na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Rodziców prosimy o zainteresowanie się życiem religijnym swoich dzieci i ich praktykami religijnymi.

Sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy także badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. liczenie wiernych. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na utrzymanie naszego kościoła,

Ogłoszenie:

Wójt Gminy Tokarnia zwraca się z prośbą do wszystkich właścicieli działek przydrożnych o przeprowadzenie przeglądu drzewostanu, tak aby drzewa nie stwarzały zagrożenia dla użytkowników dróg gminnych i powiatowych.

W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odszedł + Tadeusz Czech. Jutro o godz. 14.00 pogrzeb + Tadeusza Mizery, a we wtorek, również o 14.00 pogrzeb + Józefa Gawlaka. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą. Wszystkim życzymy dużo zdrowia, radosnego świętowania i błogosławionej niedzieli.