Zmarł śp. Zbigniew Kania, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kostruchy, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dziękujemy narzeczonym: Monice Pęcek i Maciejowi Muszyńskiemu za złożoną ofiarę na kościół.

Dzisiaj, po każdej mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów.

O godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji strażaków przez kapelana powiatowego ks. Józefa Orawczaka uroczysta msza święta, po której, na placu przed remizą nastąpi oficjalna część uroczystości poświęcenia i przekazania lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego oraz odsłonięcia „studni strażaka”.

We wtorek święto św. Jakuba, apostoła. We środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.W sobotę wspomnienie św. Marty i Łazarza.

Za tydzień, w niedzielę będzie można przyjąć szkaplerz podczas każdej mszy św.. Osoby, które wpisały się na listę chętnych do przyjęcia szkaplerza zapraszam po mszy św. do zakrystii, aby ustalić, na której mszy św. zechcą przystąpić do rodziny szkaplerznej.

Z racji urlopu, na którym przebywa ks. Krzysztof, w następną niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 będziemy polecać w modlitwie naszego wikariusza z okazji jego imienin.

Przypominamy, iż w czasie wakacji msze św. w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałki, środy, piątki i w soboty tylko wieczorem o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki msze św. tylko rano o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, po mszy św. wieczornej; czwartek, po mszy świętej porannej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Przed nami dnia 5 sierpnia kolejny 7. Charytatywny Parafialny Festyn Rodzinny.

W ubiegłym roku celem była pomoc dla Jakuba Bierówki, naszego Parafianina. Naszym założeniem był zakup wózka inwalidzkiego oraz łóżka rehabilitacyjnego. Dzięki uzbieranym datkom Kubuś został wyposażony w dużo więcej potrzebnego do funkcjonowania sprzętu.
Udało się nam zakupić m.in.: wózek inwalidzki specjalny Yeti, pionizator statyczny, fotelik rehabilitacyjny, ortezę, która służy do pionizacji oraz wspomagania chodu, indywidualny przedmiot pionizujący multifunkcyjny Baffin, przeznaczony jest do pionizacji pacjenta oraz pozycjonowania go w pozycji siedzącej.
Ponadto częściowo urządziliśmy pokój Kubusia do jego potrzeb. W bliskiej perspektywie jest także zaplanowany montaż windy krzesełkowej.

Pragnę podziękować firmom i przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym, którzy już wsparli organizację tegorocznego festynu, którego celem jest w tym roku pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszych rodzin w leczeniu, rehabilitacji oraz w sfinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

Festyn wsparli:
Tartak „Korabik” – Artur i Tomasz Korabik
Tartak „Kudła” – Tadeusz i Stanisław Gawlak
Firma „Tawa-Trans” Tadeusz Zębol
Auto Szkoła „Murzynek” – Barbara Murzyn
Janina i Zdzisław Jątyka
F.H.U „Wanta” – Piotr Zębol
Firma „Mil-Bud” – Robert Milewski
Janina i Tadeusz Pajka
Maria Papież
Zofia i Tadeusz Trybała
Piotr Rapacz – Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto Szkoła POSITIVE – ufundował podstawowy kurs prawa jazdy kat. B
Jolanta i Stanisław Hobot – ufundowali rower
Zofia i Kazimierz Kania – ufundowali lot balonem nad Tatrami

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Parafialnego Charytatywnego Pikniku Rodzinnego w dalszym ciągu prosimy o pomoc materialną lub rzeczową w organizacji festynu i czekamy z nadzieją na sponsora nagrody głównej, której jeszcze nie mamy. Pamiętajmy, że „Razem możemy więcej”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.