Rozpoczynamy ostatni tydzień października. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, szczególnie tych, którzy z rozmaitych powodów nie uczestniczyli jeszcze w tym pięknym nabożeństwie. Niech w naszej maryjnej parafii nie będzie takiej osoby, która choćby jeden raz nie włączyła się do tej modlitwy, która jest ratunkiem dla świata. Różaniec w naszej świątyni o godz. 16.30. Msza św. wieczorna w dni powszednie – z racji zmiany czasu – o godzinie 17.00.

W dniu dzisiejszym módlmy się za Ojczyznę; o błogosławieństwo Boże i poczucie patriotyzmu dla wszystkich obywateli. Dzisiaj także liczenie wiernych na każdej Mszy św.

Dziękujemy mieszkańcom roli Mizery za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej części roli Knapy, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy p. Stanisławie Słoninie, a także rodzicom Natalii Hanusiak, Szymona Koska i Huberta Pęcka za ofiarę na kościół złożoną przy okazji chrztu.

Uroczystość Wszystkich Świętych, a zwłaszcza Dzień Zaduszny, to czas pamięci o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy Bogu za ich życie, za dobro, które wnieśli w nasze życie, oraz prosimy o przebaczenie grzechów i błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

Jedną z form troski o zmarłych są w naszej parafii tak zwane wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe oraz roczne. W naszym kościele wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową za zmarłych będziemy wyczytywać do 8 listopada (pół godziny przed Mszą św. wieczorną) o godz. 16.30. Wypominki roczne wyczytujemy (przez cały rok) w każdą niedzielę, przed Mszą św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00.

Bardzo prosimy, aby na wypominki roczne wpisywać imiona zmarłych z najbliższej rodziny. Za wypominki jednorazowe składamy ofiarę dobrowolną, a za roczne równowartość intencji mszalnej od duszy. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami jednorazowymi, oraz rocznymi składamy w zakrystii po rannej, jak również po wieczornej Mszy św. Dodatkowo w tym tygodniu – od jutra do soboty – wypominki można składać w kancelarii parafialnej od 8.00 do 9.00, oraz przed nabożeństwem różańcowym w godzinach od 16.00 do 16.30.

Dnia 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy w tym dniu tych wszystkich, którzy osiągnęli chwałę zbawionych w niebie. Uświadamiamy sobie również nasze powołanie do świętości. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. godz. 15.30. O godz. 14.00 Nieszpory na cmentarzu komunalnym. Po nabożeństwie zostanie odprawiona przy grobach naszych zmarłych Msza św., po której odbędzie się procesja za zmarłych.

W poniedziałek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich tych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy i poleca ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Chciejmy i my przyjść im z pomocą przez ofiarowane modlitwy, odpusty a przede wszystkim ofiarę Mszy świętej. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 17.00. Przed Mszą św. o godz. 6.30 i 9.00 wypominki jednorazowe. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 procesja za zmarłych połączona z wypominkami i Koronką do Bożego Miłosierdzia po kościele. Na prośbę wielu parafian, którzy pracują w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.

Przy czyszczeniu stawu pracowali: z roli Gębki: Jan Kucała, Józef Majerek, Genowefa Bierówka, Marian Zając, Andrzej Barglik; z roli Wierdonki: Stanisław Gierat, Łukasz Jamrozik, Jerzy Stachura, Stanisław Halek, Tomasz Dyrcz.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów. W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkie informacje z życia naszej wspólnoty, intencje mszalne, oraz ogłoszenia parafialne znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiatokarnia.pl. Zachęcamy do jej odwiedzania.

W środę obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W tym tygodniu odeszedł od nas śp. Stanisław Ostój. Polecajmy go miłosiernemu Bogu.

Niewidomemu Bartymeuszowi odpowiedział Pan Jezus: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Niech zapewnienie Zbawiciela towarzyszy nam w modlitwie i nawiedzeniu cmentarzy.

KOŚCIÓŁ JEST OGRZEWANY. BARDZO SERDECZNIE PROSIMY O ZAMYKANIE DRZWI.