Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Hoboty za posprzątanie świątyni oraz za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła przed Niedzielą Palmową, w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. i 3. części Hoboty.

Dziękujemy chorym, których nawiedziliśmy wczoraj w ich domach za wspólną modlitwę. Ofiarę na kościół złożyli: Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Maria Hobot, Michalina Kostecka, Władysława Buda, Irena Bierówka, Jadwiga Słonina, Henryk Filipek, Stefanią Hobot, Józef Kluska, Stanisław Strzelec, Krystyna Polaniak, Stanisława Hobot, Stanisław Hanusiak, Jadwiga Cudak, Zofia Flaga, Marianna Pęcek, Stanisław Korabik, Janina Jędraszak, Zofia Hanusiak.
Bóg zapłać p. Dorocie Hanusiak i p. Markowi Hucisko za bezinteresownie poświęcony czas i pomoc w transporcie kapłana do chorych.

Wczoraj mszą świętą dla chorych rozpoczęliśmy czas świętych ćwiczeń rekolekcyjnych, które mają nas przygotować na dobre przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne Świat przemija, a Krzyż trwa w naszej wspólnocie parafialnej prowadzi o. dr Łukasz Buksa OFM, franciszkanin, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i duszpasterz młodzieży, który z przesłaniem Ewangelii Chrystusowej dociera do młodszych i starszych różnymi drogami, także poprzez muzykę i śpiew.

Dzisiaj o godz. 07.00 i 11.00 – msza święta z nauką ogólną. O godz. 9.00 – msza św. z nauką dla dzieci.
O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o. rekolekcjonisty. Składka przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po tym nabożeństwie msza św. z nauką ogólną. Tematem dnia dzisiejszego są słowa z 1 Listu do Koryntian: Przemija postać tego świata.

Spowiedź, co najmniej 20 minut przed każdą mszą świętą.

Poniedziałek, Wtorek i Środa
godz. 7.00 i 18.00 – msza święta z nauką ogólną;
godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od 0 do 3 klasy;
godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 4 klasy do 6 klasy;
godz. 19.30 – nauka dla młodzieży, szczególnie młodzieży z klas 7 i 8 – kandydatów do bierzmowania.

Tematem nauk rekolekcyjnych, w poniedziałek będzie: Mój mały rodzinny świat – relacje, we wtorek: Droga odbudowania i umocnienia wiary – spowiedź, a we środę: Posłani by zaświadczyć, że Miłością jest Bóg.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami. Po jej zakończeniu celebracja liturgiczna.

W sobotę o 10.00 zbiórka wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Dzień spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Przed każdą mszą świętą – 30 min. wcześniej!!! – będziemy mieli okazję do spowiedzi. Zostali zaproszeni dwaj spowiednicy z Krakowa, będzie także dodatkowo ks. Leszek z Więciórki. Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy do świątyni nieco wcześniej, aby skorzystać z dogodnych warunków do spowiedzi, kiedy nic nie będzie nas rozpraszać, utrudniać nam koncentracji i przeszkadzać w skupieniu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni Wielki Tydzień, tym bardziej, że w Triduum Sacrum wszyscy kapłani są przy ołtarzu.

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła rozpocznie się o godz. 11.00. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie bp Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.

Zapraszamy: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia; naszych druhów Strażaków w mundurach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych oraz nasze tokarskie rodziny.

Przypominamy, o konkursie na Najwyższą Palmę Wielkanocną oraz o konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronach internetowych organizatorów: Kliszczackiego Centrum Kultury i naszej Parafii. Na zwycięzców czekają unikatowe, ręcznie malowane statuetki wykonane przez Zdzisława Słoninę, pochodzącego z Bogdanówki artystę ludowego, rzeźbiarza, malarza i fotografika oraz rzeźba „Chusta Weroniki” autorstwa Stanisława Wintera, naszego ludowego i cenionego rzeźbiarza. Fundatorami nagród w tym roku są Państwo Ewa i Bogusław Kawończyk.

W Niedzielę Palmową, o godz. 17.00 zapraszamy na Kalwaryjską Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Rozważania i śpiew: Jan Kluska, przewodnik kalwaryjski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji Podziel się miłością mamy okazję złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

W ubiegłą niedzielę, do skarbonki dla ZOSI ŻUREK na jej kosztowne leczenie zebraliśmy 4631 zł.

Organizatorzy „Drogi Krzyżowej o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze.

Nasza Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni włączyła się Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Po każdej mszy świętej do 24 marca będziemy prosili Boga za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia naszego ducha i naszych Rodaków”.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia Wielkiego Postu.