Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym, czy wśród przyjaciół.

Trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte, jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Przygotowanie Wielkiego Tygodnia wymagało wiele wysiłku. Dlatego serdecznie dziękujemy: przede wszystkim kapłanom; p. organiście, panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, członkom poszczególnych grup parafialnych, oraz osobom ozdabiającym kościół. W sposób szczególny wyrażamy wdzięczność paniom: Zofii Korabik i Sylwii Ignacok-Mirowskiej za wykonanie Ciemnicy i za skłaniającą do głębszej refleksji dekorację Grobu Pana Jezusa. Dziękujemy także za pomoc panu Kazimierzowi Nawarze. Wszystkim, wspierającym te wysiłki modlitwą i ofiarą.

Dziękujemy za tak liczny i pobożny udział w obchodach Triduum Sacrum. Dziękujemy pani Teresie i scholi „Śnieżnej Pani”. Dziękujemy naszej orkiestrze OSP, oraz naszemu wspaniałemu chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem i muzyką, a przede wszystkim naszym druhom strażakom za ich wartę przy Grobie Pana Jezusa.

Dziękujemy pocztom sztandarowym: Ochotniczej Straży Pożarnej, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Tokarni, Arcybractwu Honorowej Straży NSPJ. Dziękujemy paniom i dziewczętom niosącym feretrony, figury i różaniec; Różom Różańcowym, wszystkim przedstawicielom grup parafialnych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziękujemy mieszkańcom roli Lipki i Koty za posprzątanie świątyni, oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców ról: Chlebierzówka i Molusy.

W tym wspaniałym dniu, w którym dzieją się rzeczy niebywałe, w którym Bóg pokazuje kolejny raz, że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych. Spróbujmy więć popatrzeć na pusty grób, nie tylko oczyma, ale przede wszystkim sercem. Skoro Jezus jest żywy, żyje wśród nas, zaprośmy go w progi wszystkich naszych spraw, by nadał sens temu, co wydaje się beznadziejne, by pomógł rozwiązać, to co trudne, a w życiu poprowadził nas właściwą drogą, abyśmy razem z nami mógł cieszyć się z dobrych rzeczy. Życzymy Wam „wiary takiej, która widzi.”

W ubiegłym tygodniu odeszła do domu Ojca nasza siostra + Aniela Proszek. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy naszą Siostrę Miłosiernemu Bogu.