Rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele pod hasłem: „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. W sposób szczególny polećmy w naszej modlitwie diakona Michała, który 26 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Niech nie zabraknie naszej indywidualnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, także z naszej parafii.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Proszki za posprzątanie świątyni O porządki w tym tygodniu prosimy – we środę od godz. 8.30 rodziców młodzieży bierzmowanej, a w sobotę mieszkańców 2. części roli Proszki.

Dziękujemy narzeczonym: Natalii i Sławomirowi; Dorocie i Andrzejowi Dyrcz; Klementynie Filipek za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy członkom Róży Różańcowej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych za dar materialny przeznaczony na malowanie naszej świątyni.

Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych druhów strażaków za umycie placu i chodnika przed kościołem.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godzinie 10.30. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę, o godzinie 15.30, młodzież naszej parafii przyjmie z rąk bp. Damiana Muskusa sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Spowiedź dla bierzmowanych ich rodziców i chrzestnych w piątek od godziny 16.00. Przez cały tydzień okazja do spowiedzi od godziny 17.30. Pierwsza próba dla bierzmowanych będzie miała miejsce w poniedziałek o godzinie 18.30.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski

Wtorek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika. W tym dniu pamiętajmy o naszym + ks. kan. Jerzym Wyporku, budowniczym kościoła i proboszczu naszej parafii.

Środa – święto św. Marka, Ewangelisty. To dzień imienin naszego Metropolity, ks. apba Marka Jędraszewskiego; jego osobę i posługę ogarniajmy modlitwą.

Sobota – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

Zbawiciel zapewnia: „Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają”. Niech jedność z Jezusem będzie zawsze fundamentem naszej wiary.