Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli Kostruchy.

Dzisiejsza niedziela, zwana „Ad Gentes” obchodzona jest w Kościele, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych dobrowolna zbiórka do puszek, wspierajaca posługę naszych misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.

Dziękujemy Róży Wniebowzięcia NMP; Stanisławowi Mikołajczykowi oraz rodzicom dziecka z okazji jego chrztu za ofiarę na kościół.

Po sumie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 oraz 19.30. Udziałem w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i Patrona Kościoła. To również 21 rocznica święceń biskupich kard. Stanisława Dziwisza. Z ufnością otoczmy modlitwą ks. kardynała oraz Solenizantki i Solenizantów tego tygodnia.

Informujemy, iż Poradnia Życia Rodzinnego będzie nieczynna do maja.

Rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dnia 25 marca będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje, które wystawiliśmy na stolik pod chórem należy wypełnić i przynieść ze sobą 25 marca na mszę św. o godz. 18.00, podczas której zostaną one uroczyście złożone.

Parafia Matki Bożej Śnieżnej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni organizują konkurs na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy GOKiS do dnia 10 kwietnia 2019 r. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach internetowych; facebooku Parafii oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

1 nagrodę – 1000 zł – ufundowała Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni
2 nagrodę – 500 zł – ufundował Wójta Gminy Tokarnia
3 nagroda – 300 zł – ufundowała Sołtys Wsi Tokarnia
2 wyróżnienia – po 250 zł – ufundował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni
Sponsorem nagród książkowych jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Nasza parafia, wspierając działania Fundacji Centrum Dobroczynności Lekarskiej w Krakowie oraz Fundacji Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, które przygotowują Misję Medyczną „Doctors Africa” postanowiła włączyć się w ten piękny i szlachetny projekt medyczny.
Przez cały Wielki Post można do skarbony przy ołtarzu głównym wrzucać datki na wsparcie projektu medycznego „Doctors Africa”. W Niedzielę Miłosierdzia, będziemy gościć, Julię Krzywoń, studentkę V roku Wydziału Lekarskiego UJ CM, która opowie nam o swoim wyjeździe do Afryki i przedstawi nam główne idee Misji Medycznej „Doctors Africa”.

Przesłanie z góry Tabor: „To jest Syn mój wybrany, Jego słuchajcie!” jest drogowskazem. Niech on pomaga nam w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.