Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dzisiaj, z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim hojnym Parafianom za permanentną troskę o piękno naszej świątyni.

Jutro obchodzimy 25. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, a od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W czwartek organizujemy wyjazd integracyjny dla naszych ministrantów i lektorów. Prosimy Rodziców o wypełnienie zgody na udział w wyjeździe ich dziecka.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

23 stycznia (niedziela) mija kolejna 7. rocznica śmierci ś.p. Ks. Kanonika Jerzego Wyporka, proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza święta w Jego intencji zostanie odprawiona o godzinie 11:00. Zapraszamy do modlitwy.

Następna niedziela, zgodnie z wolą papieża Franciszka – to Niedziela Słowa Bożego. Dziękujmy Bogu za ten niezwykły dar Słowa Życia Wiecznego, który otrzymujemy podczas liturgii w kościele! Uwielbiajmy Go za to samo Słowo Boże, które otrzymaliśmy w postaci Pisma Świętego. Módlmy się o łaskę, aby je czytać, rozważać, uwielbiać i adorować – z tą samą miłością, jaką żywimy do Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy znaleźli czas i zechcieli przyjąć nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej w ramach tegorocznych mszy świętych kolędowych.

W imieniu swoim własnym, Służby Kościelnej, naszych ministrantów i lektorów dziękujemy za życzliwość i ofiarność, a nade wszystko za życzliwe słowa, życzenia, a nawet podziękowania za naszą posługę. To miłe, że są i tacy, którzy widzą i doceniają nasz trud. Bóg zapłać.

Dziękuję Wszystkim Darczyńcom, którzy przy okazji modlitwy złożyli także, tradycyjny materialny dar na utrzymanie naszego kościoła. Lista Ofiarodawców z każdego dnia, wypisana według przypadkowej kolejności znajduje się na naszej stronie internetowej.

Dziękuję p. Janowi Budzie za bezinteresowną pomoc i bezpłatny transport kolejnych dwóch odrestaurowanych żyrandoli, które przywiózł z pracowni producenta lamp i artykułów z mosiądzu z Krakowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.