Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.

W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje szesnaście dziewczynek i dwunastu chłopców. Od jutra dzieci rozpoczynają swój Biały Tydzień. Uczestnicząc w Nabożeństwie Majowym i wieczornej Mszy św. będą modlić się: w poniedziałek za rodziców; we wtorek za rodziców chrzestnych; w środę za rodzeństwo; w czwartek za babcie i dziadków; w piątek za nauczycieli, wychowawców i katechetów i w sobotę za swoje koleżanki i kolegów.

Dziękuję z całego serca ks. Krzysztofowi za piękne przygotowanie młodzieży do bierzmowania i dzieci do I Komunii Świętej, oraz jego dotychczasową, pełną zaangażowania kapłańską posługę duszpasterską w naszej parafii.

Wyrażamy również swoją wdzieczność pani Teresie i dzieciom ze scholi „Śnieżnej Pani”; panu organiście, panu kościelnemu, oraz paniom katechetkom, za pomoc podczas prób dzieci przed I Komunią Świętą. Dziękujemy p. Ignacemu Hanusiakowi za udostępnienie podnośnika i oddelegowanie operatora do mycia okien w kościele. Dziękujemy naszemu chórowi za przygotowanie piątkowej uroczystości. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Sakramentu Bierzmowania, oraz dzisiajszej uroczystości składamy serdeczne: Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej za posprzątanie świątyni, za kwiaty, umycie okien i dar ofiarny. Tym darem dzieci pierwszokomunijnych, jak również młodzieży, która w piątek przyjęła Sakrament Bierzmowania jest piękny ornat rzymski z wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej, który będziemy używać podczas uroczystości w naszym kościele. Dodatkowo dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę pieniężną na renowację obrazu

O porządki w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci, które obchodzą swoją pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Zakończyliśmy prace związane z instalacją i montażem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w naszym kościele. Dzięki rekuperatorowi otrzymamy stałą, regularną wymianę świeżego powietrza, co niewątpliwie odczujemy wszyscy, zwłaszcza w upalne dni. Mamy także nadzieję, że jego zastosowanie wymiernie wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania kościoła w zimie.

Od jutra msza św. wieczorna o godzinie 18.00. Majówka w niedzielę o godz. 15.00, zaś w tygodniu o godzinie 17.30.

Poniedziałek – 16 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 6.30; 9.00 i 18.00.

Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W trakcie majówki, podczas Eucharystii i nabożeństwa wysłuchamy pieknych pieśni maryjnych w wykonaniu p. Wiktorii Bisztygi, solistki chóru „Organum”. Artystce akompaniować będzie p. Zenon Kulik, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Tytularny, czynny organista kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce, który koncertuje w kraju i zagranicą. Zapraszamy.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W niedzielę, rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godzinie 11.00.

W tym tygodniu przypada 3 piatek miesiąca. Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godziny 17.00 spowiedź dzieci, które obchodzą swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 17.30 majówka. O godz. 18.00 Msza św. O godz. 19.30 Msza św. dziękczynna z udziałem młodzieży bierzmowanej i wręczeniem Pisma Świętego, które jest darem parafii. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Liturgiczna próba dzieci obchodzących swoją rocznicę I Komunią Świętą odbędzie się w poniedziałek i w środę o godz. 16.30.

Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy brali udział w Dróżkach Kalwaryjskich odprawiona zostanie 25 maja o godz. 18.00.

Wyrażamy wdzięczność pewnej osobie z roli Urbany, pewnej rodzinie z roli Fuły za ofiarę na renowację obrazu, jak również mieszkańcom ról: Przymiarki, Młyny, Fuły, Tarnów, Florki, Wysoka, oraz Dziubras Górny i Kostruchy którzy przy okazji zamawianej mszy św. o urodzaje złożyli ofiarę na odnowę obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy za zamówione Msze św. w intencji o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść, Boże błogosławieństwo w rodzinach i za zmarłych z ról: Koty, Lipki, Bugaje; Przymiarki, Młyny, Fuły, Tarnów, Florki, i Wysoka; Kluski; Na Zamku; Kostruchy; Hanuski; Kostruchy; Szewcy, Proszki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W piątek odprawiliśmy pogrzeb +Władysława Koska. Polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek…

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych i „Białym Tygodniu” dzieci pierwszokomunijnych.

KANCELARIA CZYNNA:

CZWARTEK, SOBOTA

7.30 – 8.30

WTOREK, ŚRODA

18.30 – 19.30