Dzisiaj rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. W tym tygodniu będziemy koncentrować się na lekturze Ewangelii według św. Mateusza. To w tej Ewangelii Jezus obrazowo ukazuje związek Jego nauki z życiem każdego z nas: „Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony” (Mt 7,24-25). To słowo, zwłaszcza w czasach pandemii, oraz trwającej suszy jest dla nas bramą otwierającą na działanie Ducha Świętego i doświadczenia w trudnościach i cierpieniach w mocy Zmartwychwstałego Pana. Zachęcamy do lektury w rodzinach.

Dzisiaj godz. 15.00 zapraszamy na transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą odmówimy w intencji o ustanie pandemii oraz o deszcz dla spragnionej wody ziemi. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, które utrzymują się z owoców ziemi, stąd, w obliczu zagrażającego nam kolejnego nieszczęścia, jakim jest plaga suszy prosimy o konieczną i pilną ochronę wody w naszych domach.

Zgodnie z nowymi zasadami informujemy, że:
1. W naszej świątyni w mszy św. może uczestniczyć 50 osób.
2. Po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce.
3. Zajmujemy miejsca tylko w wyznaczonych ławkach z karteczkami. Prosimy zajmować kolejno ławki od pierwszych do ostatnich, tak, aby Ci, którzy przyjdą nieco później mogli swobodnie usiąść w ostatnich ławkach.
4. W świątyni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką.
5. Komunię Świętą przyjmujemy w pozycji stojącej na lewą dłoń, którą kładziemy na prawej dłoni. Prawą ręką bierzemy Komunię Święta i spożywamy Najświętsze Ciało Chrystusa w obecności kapłana. Obracając się przez prawe ramię odchodzimy na swoje miejsce.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy Parafianie mogą uczestniczyć w mszy świętej niedzielnej, dlatego, tym bardziej zachęcamy, by w obecnej nadzwyczajnej sytuacji korzystać z mszy świętej w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, cały czas pamiętając o wymaganym limicie uczestników nabożeństw do 50 osób. W tym pomóc nam mają specjalne karty, które znajdują się w koszyczku przed drzwiami świątyni. Wchodząc na mszę św. do wnętrza kościoła zabieramy ze sobą jedną kartkę i zostawiamy ją pod chórem. Gdy w koszyczku przed drzwiami świątyni nie ma już kart, to znak, że w kościele nie ma już wolnych miejsc.

Starajmy się więc wymieniać – tzn. kto już był na mszy św. i przyjął Komunię Świętą Wielkanocną – niech zostawi miejsce tym osobom, które jeszcze nie miały okazji od dłuższego czasu być do spowiedzi czy Komunii Świętej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dodaliśmy w sobotę dodatkową mszę świętą niedzielną. W najbliższą sobotą odprawimy zatem dwie msze święte niedzielne z kazaniem o godzinie 18.00 i 19.30.

W niedzielę msze święte odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00.

Jeśli za tydzień w niedzielę będzie słonecznie wystawimy także kilka ławek dla tych osób, które nie wejdą do środka kościoła. Mając na względzie kolejne doniesienia w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa i rosnącej liczby ofiar pandemii, prosimy jednak – zwłaszcza Seniorów – o rozwagę i odpowiedzialność. Przypominamy, że nieobecność na mszy świętej w niedzielę w obecnej sytuacji epidemiologicznej nie jest obciążona grzechem.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek swoje urodziny obchodzi ks. Krzysztof, którego polecamy Waszym modlitwom. Mszę św. w intencji ks. Krzysztofa odprawimy we wtorek o godzinie 18.00.

Środa – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W czwartek od 16.00 do 17.00. Możliwość spowiedzi św. w tym czasie i Komunii Świętej.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Kaplicy Pojednania, po mszy św. porannej od godziny 7.30 do 9.00 oraz po południu od 15.00 do 17.45. Po skończonej spowiedzi nie całujemy stuły!

Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski – odpust w Stróży.

Porządek mszy świętych w naszej świątyni: 07.00; 09.00; 18.00 i 19.30.

W sobotą rozpoczynamy o godzinie 17.15 Nabożeństwa Pierwszych Sobót, niestety w obecnej sytuacji ze zrozumiałych względów nie będzie procesji z figurą wokół kościoła. Bóg zapłać anonimowej Parafiance, która troszczy się, aby figura MB Fatimskiej na każde nabożeństwo była udekorowana świeżymi kwiatami.

Bóg zapłać także za Waszą stałą troskę o piękno duchowe i materialne naszej świątyni i parafii.

W najbliższy piątek na godzinę 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie online młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Katecheza dla bierzmowanych jest obowiązkowa!

Pierwsza Komunia Święta oraz rocznica, jak również Sakrament Bierzmowania zostały przesunięte w czasie. Na kiedy? To pytanie zostaje otwarte. Wszyscy czekamy na pomyślne wieści w sprawie powrotu do normalnego funkcjonowania. Daty w/w uroczystości zostaną podane w stosownym czasie.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Wczoraj pożegnaliśmy: śp. Mieczysława Bierówkę. Polecajmy naszego zmarłego brata Miłosiernemu Bogu.