Dziś obchodzimy 3 rocznicę wyboru Ojca św. Franciszka. Polecajmy jego osobę i posługę Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

W imię Boże rozpoczęliśmy wczoraj parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr hab. Damian Wąsek, adiunkt przy Katedrze Chrystologii na Wydziale Teologicznym. Prośmy o Dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty, a także o ich błogosławione owoce dla całej naszej parafialnej wspólnoty.

Porządek nauk rekolekcyjnych w dniu dzisiejszym przedstawia się następująco: o godz. 07.00 – Msza św. z nauką ogólną; o 09.00 – Msza św. z nauką dla dzieci; o 11.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży. Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona zostanie na dekorację, kwiaty i światło do Bożego Grobu. O godz. 16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.

Jutro: Msza św. o 6.30 z nauką ogólną. O godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla uczniów Gimnazjum; o godz. 9.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, a o godz. 12.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Dziękujemy dyrekcji szkół za dobrą współpracę i życzliwość, a wychowawcom i nauczycielom za czuwanie nad bezpieczeńtwem uczniów i ich obecność na rekolekcjach. Msza św. o godz. 17.00 z nauką ogólną.

Dodatkowo, w poniedziałek ks. rekolekcjonista zaprasza na spotkanie o godz. 19.00 młodzież ponadgimnazjalną, studiującą i pracującą.

Wtorek. Spowiedź rekolekcyjna. Możliwość spowiedzi od 8.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00); popołudniu od 14.00 do 18.00 (z przerwą od 15.30 do 16.00). Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. We wtorek we wszystkich szkołach dzień wolny od nauki.

W środę zakończenie rekolekcji. Msza św. o godz. 6.30 z nauką ogólną. O godz. 8.00 dla uczniów Gimnazjum, o godz. 9.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, a o godz. 12.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00 na zakończenie rekolekcji.

W tym dniu na wszystkich mszach świętych składka przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty na wsparcie jego badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie; ale która, myślę, będzie również wyrazem naszej, serdecznej i szczodrej wdzięczności za kilkudniową posługę Słowa Bożego w czasie tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych w naszej wspólnocie.

W tym tygodniu, 3 piątek miesiąca. Zapraszamy na Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. Po niej Msza św. za zmarłych. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i jej rodziców połączona z celebracją liturgiczną i wręczeniem krzyży.

W sobotę 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Krakowa. To również 18 rocznica święceń biskupich ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Polecajmy Naszego Pasterza i Miasto Kraków wstawiennictwu Opiekuna Pana Jezusa. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy przy tej okazji nasze najlepsze życzenia.

Za tydzień, 3 niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

Dziękujemy mieszkańcom 4-ej części roli Bierówki za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. Z racji, iż za tydzień wypada Niedziela Palmowa, o porządki w sobotę w świątyni i wokół kościoła uprzejmie prosimy, nie tylko kobiety, ale i panów: mieszkańców 1-ej i 2-ej części roli Gębki, którą podzieliliśmy na 4 części.

Dziękujemy rodzicom Damiana Dyrcza za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu ich dziecka, oraz pewnej osobie za dar materialny na renowację obrazu MB Śnieżnej.

Dziękujemy chorym: Józefowi Tajs, Zofii Proszek, Marii Pęcek, Katarzynie Romaniak, Wiktorii Jędrocha, Ludwikowi Jątyce, Stanisławowi Romaniakowi, Eleonorze Jamrozik, Zofii Korzeń, Anieli Proszkowiec, Józefowi Kiełtyce, Annie Barglik, Marii i Edwardowi Hanusiakom, Michałowi Hanusiakowi, których odwiedziliśmy przy okazji rekolekcji parafialnych z Najświętszym Sakramentem w ich domach za ich modlitwę w intencji naszej wspólnoty oraz złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Dziękujęmy kierowcom: p. Stanisławowi Pindlowi, oraz p. Teresie Hans, która w podbramkowej sytuacji, kiedy nie przyjechał kierowca z Tokarni, po zakończonej próbie śpiewu ze scholą zawiozła kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych.

Gratulujemy naszym wysportowanym ministrantom za zajęcie III miejsca, zdobycie pucharu i brązowego medalu w finale diecezjalnym X Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej. W nagrodę, razem z ks. Krzysztofem ufundowaliśmy naszym bohaterom grę PlayStation 4 z FiFĄ 2016. Mamy nadzieję, że dzieki treningom na wirtualnym boisku w przyszłym roku zdobędą złoto.

Za tydzień Niedziela Palmowa. O godz. 11.00 przed głównym wejściem do świątyni, nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie procesja wokół kościoła. Uroczystej Mszy św., przewodniczyć będzie ks. Infułat Stanisław Olszówka, emerytowany proboszcz parafii Świętej Rodziny w Zakopanem. Zwracamy się z prośbą do: orkiestry OSP, strażaków w mundurach galowych, Kliszczaków w strojach regionalnych, wszystkich grup modlitewnych i parafialnych dorosłych, pań od feretronów i od różańca, panów od baldachimu o pomoc w uświetnieniu tej uroczystości. Niech to Święto nas połączy. Kultywujmy tę świąteczną tradycję, pamiętając, że czas spędzony z rodziną, to czas najpiękniejszy, a rodzinne tradycje stanowią kumulację tego piękna. Tradycja tworzy bowiem rodzinę, także tę parafialną.

Zachęcamy do wykonania kolorowych, wysokich palm, z jakich słynie i może być dumna nasza parafia.

Dziękujemy pewnej Parafiance, która przygotowała piękne palmy tokarskie dla naszych gości: (m.in. ks. rekolekcjonisty czy ks. Infułata – głównego celebransa w Niedzielę Palmową).

W dalszym ciągu można jeszcze nabywać „Baranki Caritas”. Dobrowolne ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczane na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na wyposażenie stałego i dziennego pobytu dla osób starszych, który powstaje w Brzegach, koło Wieliczki. Ulotki na stoliku pod chórem. Więcej na stronie: www.krakowcaritas.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 18 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21 w kościele św. Jakuba na Stradomiu. Więcej na fanpage EDK Myślenice.

Św. Paweł pisze: „Bracia: Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, mojego Pana”. Niech pragnienie Apostoła będzie i naszym w czasie rekolekcji.