Dziękujemy mieszkańcom drugiej części ról Durki i Kiełtyki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół a także zamówienie Mszy św. za zmarłych mieszkańców tych ról. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców trzeciej i zarazem ostatniej części tychże ról.

Nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do soboty o 17.15. W niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzisiaj po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona – zgodnie z zapowiedzią – kwesta przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i archidiecezji.

W dniu dzisiejszym, jak Pan Bóg pozwoli, a pogoda dopisze o godzinie 17.00 rozpocznie się tradycyjna Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze.

W tym roku tę Drogę Krzyżową przejdziemy wspólnie z Prymasem Tysiąclecia. Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji nowych błogosławionych: matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będziemy odwoływać się do jego słów, które są dla nas źródłem refleksji i rachunku sumienia oraz zachętą, abyśmy jeszcze bardziej pokochali Kościół i Ojczyznę. Tej miłości uczył nas przez całe swoje życie bł. Stefan kard. Wyszyński. W nabożeństwie wezmą czynny udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, a rozważania przy każdej stacji poprowadzą ich nauczyciele.

Ofiarę na kościół złożyła Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

Kalendarz liturgiczny
Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W tym dniu zapraszamy na 16.30 chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka w zakrystii.
Czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej. To pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.15 Godzina Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu na mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty Róż Żywego Różańca działające w naszej parafii oraz Apostolatu Margaretka modlących się w intencji kapłanów.
W piątek na mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież z klas 7 wraz z rodzicami.  Rozpoczniemy uroczyście dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
Sobota – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Zapraszamy na próbę scholi o godz. 10.00.

W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zapisy na listę w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd o godzinie 8.00 z parkingu sprzed kościoła.

Za tydzień w niedzielę XXI Dzień Papieski. Po każdej mszy św. będzie zbierana do puszek ofiara na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, a będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Zmarł +Marek Kluska z roli Kluski. Pogrzeb we środę o godzinie 14.00. Polecajmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.