Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po mszach św. przed kościołem kwestujemy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przekazane na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, będący wyrazem pamięci o wskazaniach św. Jana Pawła II.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. (ostatnią) część tej roli.

Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. W niedzielę o godz. 15.00.

Dziękujemy p. Marii i Zbigniewowi Filipek, pewnej rodzinie z Więcierży, oraz anonimowej rodzinie za ofiary na ołtarz, jak również rodzicom Oliwi Marii Jochymik za złożony dar materialny złożony przy z okazji chrztu św. na kościół.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

Czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła Madagaskaru

Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Sobota – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

W sobotę 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Trud i poświęcenie naszych wychowawców i nauczycieli będziemy polecać Matce Bożej Śnieżnej i Wychowawczyni Syna Bożego w czasie nabożeństwa różańcowego. W tym dniu wypada również II Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabycia książki pt. „Obraz Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni”, której autorem jest ks. Sławomir Filipek, nasz Rodak. Książka zawiera opis i analizę obrazu naszej Matki Bożej. Poprzez krótki zarys historyczny, analizę ikony Salus Populi Romani i porównanie do innych tego wizerunków pozwala na głębsze zapoznanie się nie tylko z pewnymi walorami historycznymi i artystycznymi, ale nade wszystko odkrywa przed czytelnikiem bogate duchowe dziedzictwo, z którego każdy może zaczerpnąć.

W dniu wczorajszym odprawiliśmy ostatnie nabożeństwo maryjne w tym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy od maja do października w nim uczestniczyli, zwłaszcza: dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom w strojach kliszczackich, które nosiły różaniec, panom noszącym figurę MB Fatimskiej, p. Teresie i p. Ani za pięknie zaśpiewany psalm, SLO, Służbie kościelnej, pielgrzymom z Fatimy oraz naszym kapłanom.

We wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej i przeedniu koronacji obrazu MB Śnieżnej został pobłogosławiony nowy ołtarz. Ks. Prałat Jan Kabziński, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II we wprowadzeniu do mszy św. powiedział, że „ołtarz to jest krzyż, na którym umiera Chrystus…”. Na tym ołtarzu będzie codziennie umierał Chrystus za nasze grzechy. To wszystko skłania nas do wdzięczności. Najpierw Bogu, za to, że nas pierwszy umiłował.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także dla wszystkich ofiarodawców, fundatorów i darczyńców – naszych parafian i ludzi dobrej woli. Uznanie i szacunek wyrażamy dla p. Stanisława Nawary za jego pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Dziękujemy o. Antoniemu Polaniakowi i p. Sylwii Mirowskiej-Ignacok za ich bezinteresownie poświęcony czas, cierpliwość, mądre rady i korekty przy pracy nad projektem ołtarza.

Podziękowania dla p. Bogusława Kulki, projektanta ołtarza, dla Jana Wątora, za prace snycerskie i pracowni Państwa Rozwadowskich za wykonane złocenia ołtarza. Bóg zapłać wszystkim i każdemu z osobna.

Św. Paweł zachęca: „Czyńcie to, czego się nauczyliście (…) a Bóg pokoju będzie z wami ”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła pomaga nam w dawaniu świadectwa.