Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na potrzeby naszej świątyni. Zaproponowany przez Artystów projekt polichromii kościoła zostanie niebawem przedstawiony Komisji ds. Architektury i Sztuki Sakralnej Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni oraz za złożoną od całej roli ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Urbany, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy członkiniom Róży Kobiet Wniebowzięcia NMP; pewnej rodzinie; narzeczonym: Monice i Adamowi oraz anonimowej osobie za złożone ofiary na świątynię. Dziękujemy p. Marianowi Zającowi za pomoc w pracach przy powstającej salce duszpasterskiej.

Dziękujemy p. Zofii i p. Sylwii za piękną i wymowną dekorację ołtarza, a p. Józefowi za wypożyczenie figury Jezusa Biczowanego.

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, wierzących, okazją do głębszej refleksji, ufnej modlitwy, a w życiu codziennym do dawania świadectwa wiary. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o 15.00, a Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o 19.30 dla młodzieży i dorosłych. Udziałem w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Próba naszego parafialnego chóru we wtorek o godz. 19.00. Chór prowadzi p. Łukasz Walczyk, organista z Sanktuarium św. Jana Pawła II. Czekamy wciąż na nowe osoby, które pragną swoim pięknym śpiewem chwalić Boga.

Najbliższy piątek ogłosił Papież Franciszek dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie; Modlitwą otoczmy również osobę Ojca św., bowiem w czwartek obchodzić będziemy Święto Katedry św. Piotra.

Przyszła niedziela zwana „Ad Gentes”, jest obchodzona w Polsce jak dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiary dla misjonarzy i misjonarek (naszych rodaków) pracujących na misjach. Dają oni świadectwo o Ewangelii i są również ambasadorami Polski w 97 krajach świata. Po Mszach świętych kwesta na rzecz misji. Niech nasz wkład wspiera misjonarzy na drodze wierności Chrystusowi i drugiemu człowiekowi.

Drużyna naszych siatkarzy z Tokarni w składzie: Marian Cieślik, Rafał Hanusiak, Dariusz Hanusiak, Tadeusz Jątyka, Piotr Janiczak, Bartłomiej Dyrcz i Paweł Ignacok wygrała wczoraj towarzyski mecz ze Słowacją i po zaciętej walce wraca z trofeum do domu. Gratulujemy i życzymy naszym siatkarzom kolejnych sukcesów.

Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Arcybiskup pisze: „Pragniemy wspólnie prosić Boga, abyśmy skarb wolności, którym dane jest nam obecnie się radować, potrafili zachować w sobie i przekazać go przyszłym pokoleniom Polaków”. Niech na tej drodze wspierają nas Święci Patronowie Ojczyzny i szlachetne Postaci naszej historii.