Dzisiaj odbywa się 28. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kluski za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli.

Dziękujemy narzeczonym: Katarzynie Bierówce i Krystianowi Burtanowi za ofiarę na kościół.

Dziękujemy Stanisławowi Nawarze, jego synowi Szymonowi, Kazimierzowi Nawarze, oraz Stanisławowi Bierówce za bezinteresowną pomoc przy budowie rusztowania i demontażu dekoracji snycerskiej ołtarza. Dziękujemy Sylwestrowi Jamrozikowi za wykonanie zdjęcia, które zostało wydrukowane na banerze maskującym drewniane rusztowanie.

Bóg zapłać pewnej anonimowej osobie za dar materialny przeznaczony na renowację ołtarza.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za bezpłatne przeznaczenie materiałów budowlanych (cement, piasek, krawężniki i kamień) pod konstrukcje fotowoltaiczne oraz prace ogrodowe.

Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie mszy świętej udzielimy błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego. Już dzisiaj zapraszamy w najbliższą niedzielę na tradycyjną Parafialną Drogę Krzyżową na Urbanią Górę . Początek przy 1 stacji o godz. 17.00. Będziemy modlić się o ustanie pandemii koronawirusa.

Obecna sytuacja pandemii spowodowała, iż nie mieliśmy okazji, by uczestniczyć w obrzędach Wielkiego Tygodnia, a tym samym, przy okazji ucałowania krzyża w Wielki Piątek złożyć tradycyjną ofiarę na Ziemię Świętą.

Wspólnoty chrześcijańskie w Ziemi Świętej właśnie dzięki tym ofiarom korzystały każdego roku z hojnej solidarności wiernych z całego świata, aby móc kontynuować swoją ewangeliczną obecność; prowadzić szkoły i placówki opieki, a także opiekować się najuboższymi.

W obecnej sytuacji, zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 zostanie zebrana w następną niedzielę do puszek przed kościołem.

We wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu przypada 16. rocznica święceń biskupich JE ks. bpa Jana Zająca, którego polecamy waszej modlitwie.

W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

Trwa nabór na bezpłatne warsztaty „Dzieci naszą przyszłością”, których celem jest wzmocnienie rodziców na drodze wychowania swoich pociech. Warszaty odbywają się przy parafii w Lubniu. Więcej informacji na plakacie, który jest w gablocie.

Błogosławinej niedzieli.