Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Dzisiaj również przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

Po południu poświęcenie pól. Prosimy dwóch kierowców: jednego z Tokarni, drugiego z Więcierży. Wyjazd spod plebanii o godz. 16.55. Ok. godziniy 17.15 spotkamy się, jak co roku w wyznaczonych miejscach, aby poświęcić nasze pola i by wspólnie modlić się o dobre urodzaje.

Dziękujemy rolom: Parchule, Dział Niżny, Madonie, Proszki, Blychy i Dziubras Górny za zamówione Msze św., oraz za ofiarę na potrzeby kościoła.

W związku z wpisaną wcześniej na najbliższy miesiąc (do księgi intencji) mszą św. gregoriańską –  jesteśmy zmuszeni przyjmując wasze intencje o dobre urodzaje łączyć poszczególne role. Myślę, że nasza wspólna modlitwa będzie jeszcze bardziej skuteczna.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

We środę wspomnienie dowolne św. Augustyna z Canterbury, biskupa.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski.

W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W sobotę wspomnienie dowolne św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

We wtorek – 26 maja, Dzień Mamy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nasze Drogie Mamy. W tym dniu do naszej parafii dotrze z Więciórki „Sztafeta Modlitwy” w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na majówkę i Mszę św. zwłaszcza młodzież. Po Mszy św. zostanie zaprezentowany film promujący ŚDM, wysłuchamy hymnu skomponowanego specjalnie na tę okoliczność i przekażemy wiele ciekawych informacji dotyczących ŚDM. Zapraszamy także te osoby, które chciałyby się włączyć w pracę Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Za tydzień, w niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Zakończenie nabożeństw majowych. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

Dzisiejsza składka przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Dziękujemy mieszkańcom drugiej części roli Jątyki za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę materialną. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli Durki i Kiełtyki, które podzieliliśmy na 4 części. Zapraszamy do sprzątania światyni po 4/5 osób z pierwszej części tej roli.

Dziękujemy narzeczonym: Piotrowi Mikołajczykowi i Agacie Kiełtyce; Markowi Proszkowcowi i Ewelinie Proszek; rodzicom Franciszka Ostój przy okazji jego chrztu; pani Krystynie Wacławczyk z roli Młyny; pani Danucie Polaniak; panom: Romanowi Paryle i jego synowi Marcinowi za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym – z racji 3 niedzieli miesiąca – wsparli inwestycje prowadzone przy kościele i parafii składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Zakończyliśmy układanie kostki brukowej przy plebanii. Dziękuję panu Dariuszowi Hanusiakowi, oraz jego pracownikom za rzetelność, solidność wykonania, pełny profesjonalizm, miłą atmosferę, oraz za szybkie tempo pracy, dzięki czemu mogliśmy zakończyć prace przy kostce jeszcze przed I Komunią Świętą.

Dziękuję serdecznie panu Ignacemu Hanusiakowi za wykonanie kratkek ściekowych; wypiaskowanie i omalowanie wpustów żeliwnych do przykrycia studzienek; za demontaż bramy wjazdowej i jej wymalowanie; oraz za wypożyczenie „karche’ra”, dzięki czemu mogliśmy umyć elewację budynków gospodarczych.

Z planowanych inwestycji: przygotowujemy się do wykonania nowych konfesjonałów. Obecnie jesteśmy w fazie przygotwania projektu konfesjonałów, żeby stylem i formą pasowały do naszego wnetrza. Nad projektem czuwa p. Jan Wątor, artysta-rzeźbiarz z Pcimia, który wspierał w tych kwestiach zmarłego śp. ks. Proboszcza. Zakupiliśmy również deski dębowe na boazerię do kościoła.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z ról Tarnów i Przymiarki: Janina Jurczak, Tadeusz Korabik, Andrzej Romaniak, Andrzej Mirek, Maria Czarnota, Józef Pawlik oraz Michał Pachura. Tym, którzy poświecili swój czas i nie szczędzili sił z serca dziękujemy.

W tym tygodniu – jeśli będzie ładna pogoda – myślimy od wtorku – ze względu na poniedziałową uroczystość – oczyścić i pomalować przęsła ogrodzenia wokół kościoła i zapuścić kamień specjalnym impregnatem. Zapraszamy więc po dwóch mężczyzn do pracy przy kościele z ról: Florki, Łocki i Luberdy.

Na koniec jeszcze jedno ogłoszenie: dnia 26 maja (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Tokarni między godziną 8.30 a 12.30 odbędzie się badanie wzroku. Badanie będzie bezpłatne przy zakupie okularów. Dotyczy osób od 15 roku życia.

We wtorek odprawiliśmy pogrzeb + Józefa Bogdalczyka. Polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.