Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Niech Zmartwychwstały Chrystus dodaje siły do trudnego dziś chrześcijańskiego życia, a głęboka wiara, nadzieja i miłość pozwala patrzeć ufnie w przyszłe dni. Niech zawsze i we wszystkim towarzyszy Wam Boże błogosławieństwo i radość płynąca z ufnego zawierzenia Miłosiernej Miłości Boga.

Trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte, jak w Niedzielę.

Dziękujemy mieszkańcom Dolnego Osiedla, Domu Nauczyciela i Szkoły za posprzątanie kościoła z złożoną ofiarę na kościół. O porządki w naszej świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców 1-ej części Górnego Osiedla, które podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy pani Beacie Miętce, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, panu Leszkowi Wróblowi, dyrektorowi filii tej szkoły w Krzczonowie za wypożyczenie instrumentu na koncert Stanisława Soyki. Dziękujemy również panu Sławomirowi Jantosowi za transport instrumentu i nieocenioną pomoc.

Jesteśmy wdzięczni za podtrzymywanie tradycji związanej z Niedzielą Palmową, za piękne, ręcznie wykonane kolorowe palmy. Dziękujemy naszej orkiestrze za wspaniałą oprawę muzyczną, Kliszczakom za ich obecność w strojach góralskich, Służbie Liturgicznej Ołtarza.

Dziękujemy za ofiarę na kościół: żonie śp. Stanisława Hanusiaka przy okazji pogrzebu jej męża, Państwu Korbel przy okazji chrztu dziecka; Państwu Pietrzykom i Karczewskim, którzy gościli w naszej parafii podczas Niedzieli Palmowej za ich ofiary złożone do kopert na kościół, oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Pani Jadwidze Śliz za jej ofiarę na świece do Bożego Grobu. Dziękujemy dwóm rodzinom za sfinansowanie prac związanych z renowacją feretronu MB Różańcowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, pracą i ofiarą materialną pomogli przy urządzeniu Grobu Bożego. Dziękujemy pani Janinie Dudzie z Mszany Dolnej za materiał do Grobu. Paniom: Sylwii Ignacok-Mirowskiej i Zofii Korabik za projekt Grobu Pana Jezusa i jego wykonanie. Panu Stanisławowi Filipkowi za udostępnienie termosów na na gorącą kawę i herbatę dla strażaków.

Dziękujemy za tak liczny udział w obchodach Triduum Sacrum. Dziękujemy naszej orkiestrze, która uświetniła wczorajszą uroczystość i procesję rezurekcyjną, dziękujemy pocztom sztandarowym: Ochotniczej Straży Pożarnej, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Tokarni i Więcierży, członkiniom NSPJ; paniom i dziewczętom niosącym feretrony, figury i chorągwie; Różom Różańcowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom, lektorom, młodzieży oazowej, panu organiście, panu kościelnemu, pani Teresie za piękny śpiew psalmów, a przede wszystkim strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za ich wartę przez całą piątkową noc i sobotni dzień przy Grobie Pana Jezusa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia tygodnik „Źródło”, w którym znajduje się artykuł o Tokarskiej Kalwarii.

Jeszcze jedno ogłoszenie: Dyrekcja samorządowego przedszkola w Tokarni ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok 2015/2016. Nabór trwa od 1 do 20 kwietnia. Zapisy codziennie w godzinach pracy przedszkola: od 7.00 do 16.00.

W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb + Stanisława Hanusiaka. Módlmy się razem: wieczny odpoczynek…

Życzę świętych i radosnych świąt wielkanocnych. Alleluja, Jezus żyje!