Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

W dniu wczorajszym odwiedziliśmy chorych ich domach przed Świętami Bożego Narodzenia Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary złożone na kościół: Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Maria Hobot, Władysława Buda, Michalina Kostecka, Jadwiga Słonina, Laurą Surlas, Henryk Filipek, Stefanią Hobot, Janina Kubowicz, Marianna Pęcek, Janina Kluska, Wiktoria Durek, Janina Jędraszak, Genowefa Romaniak, Zofia Hanusiak, Maria Piaszczak, Antonina Śliz, Zofia Flaga, Jadwiga Cudak, Magdalena Osielczak, Krystyna Polaniak, Stanisław Strzelec, Anna Wróbel, Stanisława Hobot, Krystyna i Czesław Kosek.

Dziękujemy kierowcom: Markowi Hucisko i Pawłowi Klimkowi za poświęcony bezinteresownie czas i transport kapłana z Komunią Świętą do chorych.

W Roratach uczestniczyło ponad 200 dzieci, z tego aż sto sześcioro dzieci nie opuściło ani jednego spotkania adwentowego. Dziękujemy darczyńcom za ufundowanie „misa Roratka”, nagrody głównej; pluszowych maskotek, przytulanek, zabawek, puzzli oraz klocków LEGO. Dziękujemy p. Teresie Hans i dziewczynkom ze scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie tegorocznych rorat swoim śpiewem.

Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem naszych Parafianek za przygotowanie szopki oraz piękny wystrój naszej świątyni i dekorację Bożonarodzeniową, która każdego roku zachwyca swoim wyglądem. Bóg zapłać.

Dzisiaj wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 15.30! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS.

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Boże Narodzenie. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00.

We wtorek, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę.

Środa, to święto św. Jana Ewangelisty, błogosławienie wina na mszach św., a w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

Od czwartku, tj. 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Bardzo uprzejmie prosimy o zapewnienie transportu kapłanowi i służbie kościelnej.

Harmonogram kolędy:

Czwartek, 28 grudnia – Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki
Piątek, 29 grudnia – Florki, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
Sobota, 30 grudnia – Młyny, Kudły, Kasperki, Kanie

W niedzielę, 31 grudnia wypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, wspomnienie św. Sylwestra I, papieża oraz zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 15.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Po zakończeniu nieszporów msza św. wieczorna.

Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych Zmarłych Parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicz pamięci, które po zakończonym nabożeństwie członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

Wtorek, 2 stycznia – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kacprem
Środa, 3 stycznia – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły
Czwartek – 4 stycznia – Urbany

Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

W zakrystii są do nabycia także świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Archanioł Gabriel obwieszcza Maryi: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Niech te słowa pomagają i nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia.
Błogosławionej niedzieli i radosnego, rodzinnego świętowania.