W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb śp. Ignacego Hanusiaka, naszego wielkiego dobrodzieja. Polećmy Bogu i Jego Miłosierdziu dusze naszego zmarłego Brata.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od sprzątających. We środę msza św. w intencji mieszkańców i rodzin 1. części Osiedla Górnego. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części Osiedla Górnego.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Składka przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. popołudniowa.

W piątek, na Drogę Krzyżową, o godz. 17.15 zapraszamy szczególnie dzieci komunijne wraz z rodzicami. Po nabożeństwie dzieci otrzymają książeczki do modlitwy. Na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do Bierzmowania, a szczególnie kandydatów z klas ósmych.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” składamy do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bezprecedensowego ataku na Osobę Świętego Jana Pawła II.

Święty Jan Paweł II był „ważnym promotorem idei wolności ludzi i narodów” określany mianem „papieża praw człowieka”. Był duchowym przewodnikiem narodu polskiego w okresie „Solidarności” oraz stanu wojennego.

Nie możemy pozwolić, by bez poważnego, przyzwoitego badania historycznego niszczono Jego dobre imię za pomocą materiałów sfabrykowanych przez system komunistyczny, któremu się sprzeciwiał. Tych pseudo-dokumentów nie wykorzystały nawet Służby Bezpieczeństwa PRLu.

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”; te słowa Papieża Polaka stają się dzisiaj coraz bardziej aktualne.

We wtorek, tj. 14 marca, jak co miesiąc odprawimy mszę św. o godz. 20.00 w intencji Ojczyzny i Kościoła. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.15 modlitwą różańcową w intencji Papieża Jana Pawła II i naszej Ojczyzny.

Wdzięczni za każde okazane w tych dniach świadectwo wielkości św. Jana Pawła II zapraszamy, aby dać wyraz naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 2 kwietnia br. pod Oknem Papieskim w Krakowie podczas tradycyjnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 20.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów może nam pomóc w pogłębieniu naszej wiary.

Ogłoszenia, o które nas poproszono:

Pani Zofia Janicka, Sołtys Wsi Tokarnia uprzejmie informuje, że do 15 marca br. przyjmuje podatki rolne w budynku OSP w Tokarni od godz. 8.00 do 10.00.

”Droga Krzyżowa o Zmroku” w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.