Dzisiaj, solidaryzujemy się w modlitwie z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, a wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – swoje życie. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Fundusz Organizacji „Kościół w Potrzebie”.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Gębki, którą podzielilismy na 3. części.

Na renowację ołtarza dar materialny złożyli: Anna Czarnul i pewna rodzina. Bóg zapłać! Dziękujemy rodzicom Oskara Starmacha za ofiarę przeznaczoną na kościół z okazji chrztu. Za tydzień z racji 3 niedzieli miesiąca, składka inwestycyjn przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim Parafianom dziękujemy za troskę o piękno naszej świątyni.

Dziś, po zakończonej mszy świętej o godzinie 13.00 wystawimy Najświętszy Sakrament. Adoracja do godziny 15.00. Będziemy prosić dobrego Boga o ustanie pandemii.

Od 7 listopada obowiązują w Polsce nowe obostrzenia. Restrykcje dotyczą również kościołów, jako miejsc kultu religijnego. Wszyscy rozumiemy zagrożenie, jakie niesie pandemia. Dlatego prosimy o stosowanie się do zasad bezieczeństwa: dezynfekowanie dłoni, zasłanianie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu. W związku z ograniczeniami, aby umożliwić osobiste spotkanie z Chrystusem w Eucharystii, w sobotę oprócz mszy św. o godz. 18:00 będzie jeszcze dodatkowa msza święta o godz. 16:30.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża
Środa – św. Marcina z Tours, bpa
Czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
Piątek – świętych pierwszych męczenników polskich; Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

11 listopada (środa) o godzinie 11:00 zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny. Dziś kiedy nasza Ojczyzna targana jest próbą rozłamu, potrzebna jest wzmożona modlitwa narodu, aby wszystkie strony sporów odnalazły pokój własnego wnętrza, który poprowadzi do wzajemnego zrozumienia i jedności w naszym kraju. Msza św. będzie miała także charakter ekspiacyjny za grzechy bluźnierstwa i świętokradztwa, których dokonano w Polsce w miejscach świętych w ostatnim czasie. Zachęcamy również do wywieszenia flagi narodowej w naszych domach.

Przypominamy, że do 30 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą (choćby myślną). Odpust ten można ofiarować codziennie za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

W ubiegłą niedzielę wielu z nas skorzystało z okazji, aby wesprzeć materialnie rodzinę pogorzelców z Więciórki, która w pożarze straciła większość swojego dobytku. Uzbieraliśmy 17.934.50 zł oraz 30 euro. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem, możemy więcej, że jesteśmy wspólnotą miłości, której dopełnieniem jest miłosierdzie. Za dobro, które zawsze wraca – w imieniu szczęśliwej rodziny z Więciórki – stokrotnie dziękujemy.

W piątek odbył się pogrzeb + Mieczysława Zięby. Polećmy naszego Zmarłego brata i wszystkich zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantki, solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Dużo zdrowia.

Ogłoszenie, o które nas poproszono
Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Modlitwa
o ustanie pandemii koronawisrusa

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Matko Boża Śnieżna, módl się̨ za nami!