Zmarł śp. Roman Makusek z roli U Lipki. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy naszego brata Bożemu Miłosierdziu.

Pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na godzinną adorację prowadzoną przez Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu ciepiącym o godz. 14.30.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Gębki za posprzątanie świątyni i za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyła Róża Kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP.

Tematem tegorocznych Rorat jest „Franciszkowy plac budowy”. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Zachęcamy dzieci do udziału w Roratach i skorzystania z mądrych rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka,. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w sobotę o godzinie 7.00.

Pierwszy czwartek. Godzina Święta o godz. 17.00.

W piątek na mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami.

Po każdej mszy św. pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

W następną niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza 9 kandydatów na ministranta. Zapraszamy rodziców i rodziny.

W dniu dzisiejszym naszej parafii ma miejsce „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”, który łączymy ze zbiórką ofiar na operację lewej nóżki dziewczynki w USA, która musi się odbyć za niecały rok.

Inicjatywę wsparły KGW: z Tokarni, Więcierży, Zawadki, Krzczonowa, Więciórki, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, „Korzenna” Bistro&Restauracja, „Przystań Tokarnia”, „Beskidzka Sadyba”, Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Krzczonów”, oraz Agnieszka Płoskonka, Monika Rapacz, Janina Wróbel, Agnieszka Murzyn, Elżbieta Leśniak, Lucyna Sroka, Edward Zadora, Maria Jamrozik, Ewa i Bogusław Kawończyk, Agata Jugowiec, Agnieszka Fita Winter, Magdalena Pasieczna, Bożena Flaga, rodzina Ziębów, Teresa Hans, jak również Maria i Adam Gruszczyk z USA.

Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun: Małgorzata Majerek) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun: Katarzyna Mruk i Dorota Kosek).

Na kiermaszu będziemy mieli okazję zakupić, a tym samym pomóc Lence: m.in.: pyszne ciasta do popołudniowej kawy, domowej roboty przetwory, stroiki świąteczne, domki z piernika. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie lewej nóżki Lenki.

Młodzieżowa Grupa Teatralna zaprasza dzisiaj na godzinę 19.00 do sali widowiskowej KCK na spektakl pt. „Szansa”.

Ogłoszenie, o które nas poproszono.

Honorowe krwiodawstwo jest jedną z najszlachetniejszych form pomocy chorym ludziom, dlatego wraz z Rejonowym Punktem Krwiodawstwa z Myślenic zapraszamy w dniu dzisiejszym wszystkich chętnych do przychodni w Krzczonowie w godzinach od 8.00 do 12.00.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego Adwentu.