Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30.

Dziękujemy mieszkańcom roli Przymiarki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Florki i Na Wysokiej.

Dziękujemy za przygotowanie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła; za dar duchowy – zamówione intencje mszy świętych – odprawiane podczas Białego Tygodnia, jak również za dar materialny przeznaczony na potrzeby kościoła.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem ks. Krzysztofa, p. Teresy, p. Stanisława, p. Ryszarda oraz tym wszystkim, dzięki którym dzieci mogły pięknie, godnie i pobożnie przeżyć jeden z ważniejszych dni w ich życiu oraz w ich rozwoju duchowym i religijnym.

Dzieciom, które w ubiegłą niedzielę przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej, życzymy, aby ten dzień na zawsze pozostał w ich pamięci, a przede wszystkim w ich sercach. Niech Pan Jezus, Przyjaciel prowadzi je przez całe życie.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Dziubras Dolny; Kluski; Szewcy; Gębki; Blychy; Granica; Proszki; Dziury i Kocury; Durki i Kiełtyki; Koty; Zamki; Hanuski; Chlebierzówka, Molusy i Guzówka; Dziubras Górny; Kostruchy za ofiarę na kościół złożoną przy okazji zamawianych intencji mszy świętych o dobre urodzaje i życie wieczne dla zmarłych.

Renowację ołtarza wsparli: Wanda Pęcek z rodziną; Wiktoria Nawara oraz narzeczeni: Weronika i Piotr. Bóg zapłać.

W środę – Dzień Matki. Otoczmy modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prośmy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec swoich dzieci. A zmarłym wypraszajmy niebo.

W czwartek Uroczystość Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało – jeśli będzie to możliwe – planujemy zorganizować przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy.

W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy: przed cmentarzem: mieszkańcy ról: Osiedle, Dom Nauczyciela, Leśniczówka, Państwo Kowalikowie. Od strony Więcierzy obok cukierni: mieszkańcy ról: Szewcy i Kluski; Obok Remizy: mieszkańcy ról: Dziubras Dolny, Bryle i Zagrody. Przy dzwonnicy mieszkańcy roli Knapy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Staś” nowy kwartalnik dla najmłodszych.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Zapraszamy wszystkie chętne, zdrowe osoby do włączenia się do akcji TWOJA KREW MOJE ŻYCIE. Dnia 29 maja w Przychodni w Krzczonowie będzie można oddać krew w godzinach 8 do 12.00. Akcję przeprowadzą pracownicy myślenickiego punktu krwiodawstwa. Szczególnie zapraszamy osoby, które niedawno otrzymały dowód osobisty i chcą pięknie wejść w dorosłość oraz każdego kto ma ochotę włączyć się w naszą akcję. Wszystkie szczegóły na stronie przychodni oraz na stronie krwiodawcy.org

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.