Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła, skoszenie trawy i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Kluski, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy Stanisławowi Gawlakowi oraz narzeczonym: Zofii Hobot i Januszowi Ziembli za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj w naszej wspólnocie witamy o. Narcyza Klimasa, franciszkanina, rodaka z Lubnia. Dziękujemy za modlitwę i przybliżenie nam tematu ostatnich odkryć w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie. Po każdej mszy świętej mamy okazję nabyć jego książkę pt. „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na powstanie wystawy multimedialnej o Bożym Grobie w Jerozolimie, którą – z ofiar Polaków – finansują Polscy Franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej.

Spowiedź w tygodniu, codziennie, co najmniej 15 minut przed mszą świętą. Przez cały tydzień mamy więc okazję zadbać o czystość duszy, aby w pierwszy piątek miesiąca przyjąć Komunię Świętą do swego serca.

Informujemy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i czwartki po mszy świętej wieczornej do godziny 19.00 oraz w soboty od 9.00 do 10.00. Spisanie protokołu przedmałżeńskiego odbywa się po osobistym ustaleniu terminu z duszpasterzem. Od 1 września (wtorek) powracamy do obowiązującego porządku mszy św. w tygodniu.

We wtorek msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego na mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00. Zapraszamy Dyrekcje, katechetów, wychowawców i nauczycieli naszych szkół, a przede wszystkim dzieci i młodzież wraz ze swoimi Rodzicami.

Po mszy świętej obowiązkowe spotkanie z lektorami i ministrantami nam którym ustalimy dyżury przy ołtarzu.

Kalendarz liturgiczny
Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 16.00 Godzina Święta. Okazja do spowiedzi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.

W piątek, o godz. 7.00 msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu bocznym Serca Pana Jezusa, litania do NSPJ i akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 17.30. Następnie różaniec i msza święta w intencji Zmarłych.

Przed nam ostatnia pierwsza sobota miesiąca połączona z Dożynkami Parafialnymi. O godz. 17.00 nastąpi uroczyste wniesienie wieńca dożynkowego do kościoła, który w tym roku przygotowują Gospodarze tegorocznych Dożynek Parafialnych, mieszkańcy ról: Szewcy, Kluski i Dziubras Dolny.

W modlitwie różańcowej będziemy wynagradzać Bogu za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP i za jej pośrednictwem dziękować Bogu z tegoroczne plony oraz za rolników, by ich ciężka praca była doceniana i sprawiedliwie wynagradzana.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, poczty sztandarowe; Róże z różańcami, Panie z feretronami; Panów do baldachimu oraz do figury Matki Bożej Fatimskiej, a szczególnie zapraszamy rolników, sadowników i ogrodników.

Dziękujemy p. Teresie Hans za przygotowanie i zorganizowanie ogniska dla scholi parafialnej oraz lektorów i ministrantów. Dziękujemy dzieciom za liczny udział, za miłą atmosferę, radość i zabawę; p. Dariuszowi Hanusiakowi za pomoc logistyczną w transporcie piłkarzyków, a Rodzicom za pomoc w organizacji bezpiecznego transportu swoich dzieci. Przy okazji zachęcamy Rodziców, by zapisali swoje utalentowane dzieci do naszej parafialnej scholi. Szczegóły u p. Teresy Hans.

Jak słyszymy, wzrasta liczba zakażeń. Uprzejmie prosimy wszystkich o stosowanie się do zasad sanitarnych, zgodnie z wytycznymi służb epidemiologicznych. W kilku parafiach krakowskich wykryto SARS-CoV-2, także wśród kapłanów. To, ku rozwadze i przestrodze dla tych, którzy uważają, że Pan Jezus w Komunii Świętej nie zakazi człowieka. Oczywiście, że to prawda, Pan Jezus nie, ale kapłan może przenieść wirusa. Dlatego wszyscy mamy wzajemnie dbać o zdrowie swoje i innych.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni informuje, że wszystkie szczegóły dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Szkoła Muzyczna w Krzczonowie, informuje o możliwości nauki w roku szkolnym 2020/2021 w pierwszej klasie na następujących instrumentach: skrzypce, gitara, wiolonczela, flet, saksofon, trąbka, perkusja, akordeon, fortepian. Dokumenty oraz dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły w Krzczonowie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli.