Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. (ostatniej) części tej roli.

Dziękujemy za złożone ofiary do puszek, którymi nasza parafia wsparła posługę misjonarzy pracujących w krajach misyjnych. Zebraliśmy 1.249 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy Urszuli i Sławomirowi Wróblom oraz narzeczonym: Karolinie i Karolowi za ofiarę na kościół, jak również pewnej osobie z roli Kostruchy za ofiarę na malowanie kościoła.

Po sumie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 oraz 19.30. Udziałem w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30. To jednocześnie Dzień Świętości Życia. Przypada on na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. Jako wspólnota wierzących, której patronką jest Maryja jesteśmy szczególnie zaproszeni do modlitwy za poczęte dzieci, zagrożone śmiercią w łonie matki.

Każdy, kto włączy się w to piękne duchowe apostolskie dzieło zobowiązuje się przez 9 miesięcy do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca oraz krótkiej modlitwy za dziecko zagrożone śmiercią, którego imię zna tylko sam Bóg, wierząc, że narodzi się i zostanie przyjęte z miłością.

Osoby, które zechcą podjąć tę modlitwę, prosimy o wypełnienie deklaracji, które są wystawione w kościele na stoliku pod chórem. Deklaracje należy zabrać, wypełnić i przynieść ze sobą w dniu jutrzejszym na mszę św. o godz. 18.00. Podczas eucharystii zostaną one uroczyście złożone przed ołtarzem.

We wtorek o godz. 16.30 zbiórka kandydatów na ministrantów, a w sobotę próba scholi o godz. 9.00 i zbiórka lektorów i ministrantów o godz.10.30.

Przypominamy, iż Poradnia Życia Rodzinnego jest nieczynna do maja.

Baranki na stół wielkanocny możemy zakupić w zakrystii. Dziękujemy członkiniom z Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ za pomoc przy ich dystrybucji.

Przed nami rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa. Prosimy nasze parafianki o pomoc w wykonaniu kolorowych kwiatów z bibuły na palmy, którymi udekorujemy ołtarze i przyozdobimy filary naszej świątyni.

Trwają zapisy do konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy GOKiS do dnia 10 kwietnia 2019 r. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej oraz facebook’u Gminnego Ośrodka Kultury i Parafii.

Przez cały Wielki Post mamy okazję, by do skarbony, która stoi przy ołtarzu głównym wrzucić jałmużnę wielkopostną, wspierając projekt medyczny „Doctors Africa”.

Bóg cierpliwie czeka na owoce. Nie oglądajmy się na innych, wykorzystajmy swoją szansę na nawrócenie. Błogosławionej niedzieli.