W Liturgii wspominamy św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Dzisiaj na Zawadce o godz. 14.00 mszą św. rozpoczną się uroczystości poświęcone 75-tej rocznicy pacyfikacji Zawadki. Po mszy św. koncert poświęcony bohaterom walk w masywie Góry Kotoń pt. „Cena Wolności”. Zapraszamy.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Granica za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli.

Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę przeznaczoną na malowanie świątyni. Dziękujemy rodzicom Jakuba za ofiarę na kościół.

We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.15. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież (szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania) oraz dorosłych.

W najbliższy wtorek na godzinę 17.00 (15 minut przed nabożeństwem różańcowym) zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi Babciami.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godziny 16.00. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 młodzież z klas pierwszych szkoły średniej (po klasie ósmej). Po mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Ostatnia w tym roku procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 17.15, a po procesji msza św. z okolicznościowym kazaniem.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła. Wszystkim solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wśród nich jest p. Teresa Hans, założycielka i opiekunka scholi „Śnieżnej Pani”, której jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i nieocenioną pracę z dziećmi. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich – dużych i małych – utalentowanych muzycznie, którzy mogą wesprzeć naszą scholę grą na instrumentach podczas naszych niedzielnych mszy św. dla dzieci.

Środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

W następną niedzielę nasza wspólnota będzie gościć ks. Zbigniewa Oczkowskiego, proboszcza Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Hucisku i jednocześnie budowniczego świątyni, który przybędzie do nas z prośbą o wsparcie. Parafie naszego Dekanatu Pcim zostały wyznaczone – jako parafie patronackie – aby pomagać duchowo i materialnie w budowie kościoła w Hucisku. Po mszach św. podczas składki do puszek będziemy wspierać jego wspólnotę, tak jak kiedyś inni wspierali nas przy budowie naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania w promocyjnej cenie albumu z fotografiami Adama Bujaka pt. „Polska św. Jana Pawła II”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nagrody dla dzieci za udział w nabożeństwach różańcowych.