Dziękujemy mieszkańcom trzeciej części ról: Guzówka, Koty, i U Lipki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ról: Polana i Zamki.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem. Po mszy św. o godz 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymane naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą stałą troskę o piękno duchowe i materialne naszej wspólnoty.

W tym momencie poddawane są renowacji żyrandole mającej podkreślić spójność i jedność stylu architektury wewnątrz naszej świątyni. Przy okazji dziękujemy Janowi Budzie za transport żyrandoli do krakowskiego zakładu „Aladyn” producenta lamp i artykułów z mosiądzu z 50. letnią tradycją.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Jakuba Makuska i Krystyny Pasiecznej przy okazji chrztu swoich dzieci.

Jak wiemy, abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Po mszy świętej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą dobrowolną zbiórkę do puszek na ten cel.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka wszystkie odpusty zupełne dla wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały miesiąc listopad.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Nawary. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.