Dziękujemy mieszkańcom ostatniej 5-ej części roli Hoboty za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Dziury, Kocury i Proszki.

Bóg zapłać p. Stanisławowi Nawarze i p. Andrzejowi Pieronowi za prace przy kościele i montaż nowego systemu iluminacji obrazu.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. W tym dniu zbiórka kandydatów na mnistrantów o godz. 17.00.

Środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu obchodzimy 5. rocznicę święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej po mszy św. wieczornej.

W sobotę, tj. 1 października rozpoczniemy procesją różańcową wokół kościoła nabożeństwa różańcowe. W tym dniu – jeśli Pan Bóg pozwoli – powróci z renowacji do naszej parafii odrestaurowany, przygotowany do koronacji łaskami słynący obraz Matki Bożej Śnieżnej. O godzinie 17.00 – w zależności od pogody, jeśli nie będzie deszczu – z całą parafialną wspólnotą przywitamy uroczyście przed kościołem Panią Tokarską. Zapraszamy na to powitanie również orkiestrę OSP, Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkie Róże Żywego Różańca.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wsparli renowację obrazu i przyczynili się do uroczystości koronacyjnej, która odbędzie się w dniu 8 października o godz. 16.00. Przed nami intensywny czas wzmożonej modlitwy i przygotowania świątyni do uroczystości. Liczymy na pomoc parafian w udekorowaniu kościoła i przy pracach porządkowych wokół niego, które planujemy na piątek 7 października. Prosimy także rodziny naszych sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii o podejście do zakrystii po mszy św. Chcemy bowiem wysłać zaproszenia i szukamy danych kontaktowych.

Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje przed koronacją obrazu Matki Bożej Śnieżnej, które będą trwać aż do piątku. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi o. Ignacy Proszek, redemptorysta i nasz rodak. Nauki dla dzieci i młodzieży głosić będzie ks. Józef Litwa, nasz były wikariusz i wielki czciciel Pani Tokarskiej.

W niedzielę na msze św. o godzinie 7.00, 11.00 i 15.30 zapraszamy dorosłych, a na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Szczegółowy program na cały tydzień rekolekcji podamy w następną niedzielę. Już dzisiaj program wywieszony jest w gablocie, oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy, by tak zaplanować swoje codzienne obowiązki, aby każdy mógł wziąć udział w parafialnych rekolekcjach.

Psalmista woła: „Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego”. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za każde dobro, które każdego dnia wyprasza dla nas nasza Matka Boża Śnieżna.