Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Knapy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców 3-ej części roli Knapy, którą podzieliliśmy na 6 części.

Majówka codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.00.

W dniu dzisiejszym o godz. 16.30 zapraszamy na piękny koncert Maryjny w wykonaniu Natalii Jarząbek, naszej parafianki i jednocześnie laureatki stypendium Twórczego Miasta Krakowa, której towarzyszyć będzie Pieter-Jan Verhoyen. W programie usłyszymy utwory światowych kompozytorów.

W zakrystii można nabyć najnowszą płytę, jaką Natalia nagrała razem z Pieterem pt. „900 Miles”. Tytuł albumu obrazuje dystans, jaki dzieli Kraków i Brugię – miejsca urodzenia artystów. Zamieszczone na niej utwory to sztandarowe dzieła kameralnej i solowej muzyki fletowo-fortepianowej, mające historyczne powiązania z obszarami Polski i Flandrii. Płytę z autografem artystów będzie można nabyć także po koncercie.

Dziękujemy członkiniom Arcybractwa Straży Honorowej Straży NSPJ za pomoc w demontażu palm, którymi od Niedzieli Palmowej udekorowana była nasza świątynia, oraz naszym parafiankom za wiosenne porządki i wyplewienie chwastów nad naszym stawem.

Dziękujemy narzeczonym za złożoną przy okazji zapowiedzi ofiarę na kościół.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj oddali cześć i uczcili Matkę Bożą uczestnicząc w nabożeństwie maryjnym: dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopczykom z dzwoneczkami, scholi „Śnieżnej Pani”, Służbie kościelnej i Liturgicznej Ołtarza, niewiastom niosącym feretrony i różaniec, panom od baldachimu, Różom Różańcowym i poszczególnym grupom modlitewnym dorosłych.

Jutro, w uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika z rąk abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego w Królewskiej Katedrze na Wawelu nasz Rodak, Michał Hans, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przyjmie święcenia diakonatu. Wieczorem, w naszej świątyni podczas nabożeństwa majowego i w trakcie mszy św. o godzinie 18.00 będziemy wspólnie z diakonem Michałem, jego rodzicami, siostrą i bliskimi dziękować Panu Bogu za dar powołania i prosić o nowe, liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę modlitwę.

To także dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza i Pana Stanisława, naszego kościelnego. Ogarnijmy naszego Pasterza-Seniora, oraz wszystkich solenizantów życzliwym sercem i naszą modlitwą.

Procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława w najbliższą niedzielę, tj. 14 maja. Rozpoczęcie na Wawelu o godz. 9.00.

We wtorek, o godzinie 16.30 próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a w sobotę o godz. 10.00 próba śpiewu, a po niej kolejna próba liturgiczna w kościele.

W środę wspomnienie św. męczenników: Nereusza, Achillesa i Pankracego. Prośmy za ich wstawiennictwem o błogosławieństwo w sadach i na polach.

Trwają zapisy dzieci ze szkoły podstawowej na kolonię parafialną do Ustronia Morskiego od 7.08. do 18.08. Informacje i zapisy w zakrystii.

13 maja w sobotę organizowany jest wyjazd do Zakopanego na Krzeptówki na Nabożeństwo Fatimskie. Wyjazd z Więciórki o godz. 15.00. Zapisy u p. Cecylii Mizera do czwartku.

Pielgrzymi udający się w czerwcu na pielgrzymkę do Fatimy proszeni są o dokonanie – do 15 maja – wpłaty całości kosztów pielgrzymki na konto Biura Podróży Orlando, organizatora wyjazdu.

Zapraszając do udziału w procesji na Skałkę, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, pisze: „Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie”. Niech orędownictwo św. Patrona będzie nam towarzyszyło w tym tygodniu.