W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeby śp. Stanisławy Jamrozik i śp. Wiktorii Bogdalczyk.
W tym tygodniu: jutro, o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Mieczysława Polaniaka, a we środę, również o godz. 14.00 pogrzeb śp. Piotra Chmielarczyka. Pół godziny wcześniej odmówimy modlitwę różańcową. Polećmy Bogu i Jego Miłosierdziu dusze naszych Zmarłych Sióstr i Braci.

Dziękujemy mieszkańcom: Domu Nauczyciela, Ośrodka Zdrowia i Szkoły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od sprzątających. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców Osiedla Górnego, które podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy rodzicom Karola Aleksandra Leśniaka za ofiarę złożoną na kościół.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, od godziny 17.00 Godzina Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Kandydaci do bierzmowania otrzymali „CrossPost – Sztafeta”. Jest to kompleksowy plan treningowy na czas Wielkiego Postu, który ma pomóc młodzieży dobrze go wykorzystać. Trójka młodych, zaangażowanych w Kościele tiktokerów towarzyszy młodzieży w owocnym podjęciu i przetrwaniu wielkopostnych zmagań. Tegoroczna edycja „Sztafeta” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zadania zawarte w planerze zachęcają do dzielenia się wiarą w swoim otoczeniu i modlitwy w intencji Kościoła. Nie brakuje w nim także stałych elementów CrossPostu – codziennego rozważania Pisma Świętego, udziału w nabożeństwach w parafii oraz podejmowania mniejszych i większych postanowień. Odpowiedzialne i dojrzałe podejście młodzieży m.in. do tej propozycji będzie dla nas duszpasterzy kolejnym potwierdzeniem jej dojrzałości i gotowości do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Z racji Wielkiego Postu, w 1 piątek miesiąca zapraszamy na Godziny Miłosierdzia. Po mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.

O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od godz. 16.30 spowiedź pierwszopiątkowa.

O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Po niej msza św. w intencji naszych Zmarłych.

O godz. 19.30 specjalna Droga Krzyżowa dedykowana młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

W sobotę, o godz. 7.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Paweł Masłoń, wikariusz z Lubnia. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. popołudniowa.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składając do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Za tydzień, w 2 drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „Ad Gentes”, będziemy obchodzili dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa.

Prosimy Panie Katechetki wraz z dziećmi z Koła Misyjnego o przygotowanie liturgii mszy świętej. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego wsparcia materialnego. Pomóżmy i my naszym misjonarzom.

Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone w części właśnie dla misjonarzy, a w części na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów może nam pomóc w pogłębieniu naszej wiary i dostarczeniu wiedzy o Kościele.

W dniu dzisiejszym, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, po każdej mszy świętej będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc dla Ukrainy. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie kwesty.

Ogłoszenia, o które nas poproszono:

W 2023 roku każdy z nas ma możliwość przekazania półtora procenta (1,5%) podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazując półtora procenta (1,5%) podatku, tak naprawdę nie tracimy ani złotówki. Rozdysponowujemy jedynie kwotę, którą i tak musielibyśmy przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Nic także nie zyskujemy, ale mamy bezpośredni wpływ na to, do kogo trafią pieniądze z naszych podatków. Na prośbę rodziców Laurki i Igusi prosimy o zabranie ulotek, które są wystawione pod chórem na stoliku, o zapoznanie się ze szczegółami i przekazanie półtora procenta (1,5%) podatku na rzecz naszych chorych, małych Parafianek.

Sołtys Wsi Tokarnia uprzejmie informuje, że od 27 lutego do 15 marca br. będzie przyjmować podatki rolne w budynku OSP w Tokarni od godz. 8.00 do 10.00.

Organizatorzy ”Drogi Krzyżową o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na tradycyjną Drogę Krzyżową, zbliżoną nieco formą do klimatu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zachęcamy aby każdy uczestnik zabrał własny krzyż, oczywiście latarkę i ubrał się stosownie do panującej pogody.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w Tokarni ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły od 01 do 06 marca w godzinach od 8.00 do 15.00.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.